12 листопада предстоятель Православної Церкви Кіпру архієпископ Хризостом заявив, що пояснить незгодним, чому він вирішив згадати під час літургії нового главу Церкви України митрополита Епіфанія. За його словами, він вивчив церковне питання України і відвідав 9 із 13 предстоятелів православних церков і знає погляди всіх 13, повідомляє Духовний фронт України.

«Якщо хтось уважно вивчить лист, який я відправив Його Святості, якщо всі мене послухають, то православ’я не матиме проблем і може стати прикладом для наслідування в інших конфесіях. І церква Кіпру буде стояти дуже високо», – цитує архієпископа Хризостома сайт Православної Церкви Кіпру.

«Хоча я маю проблеми зі стопою вже шість років, хоч я вже три роки страждаю від раку, я не шкодую сил, попри страждання і хвороби я поїхав у Албанію і до Зальцбурга, де Його Святість (патріарх Варфоломій, – ред.) був на богослужіннях. І я пішов до нього, щоб здійснити цю місію і висловити свою думку іншим предстоятелям», – зазначив Хризостом.

«І всі предстоятелі, які бачили мене, раділи. Але, на жаль, моє здоров’я більше не дозволяє мені подорожувати через коронавірус, оскільки я належу до вразливих груп», – пояснив Хризостом.

І тому він попередив Вселенського Патріарха Варфоломія, що більше не зможе здійснювати цю місію. Архієпископ Хризостом розповів, що відвідавши Стамбул, він дізнався всю правду з приводу української автокефалії, бо до того часу він знав лише половину, і Святійший Патріарх Варфоломій пояснив архієпископу, що Україна є канонічною територією Вселенського Патріархату. Він зауважив, що українська канонічна територія була передана в тимчасове керування патріарху Московському через його територіальну близькість із Києвом, бо на початку XVII століття було важко діставатись зі Стамбула в Україну.

З 1917 року, з початком комунізму в Росії, Київські митрополити за богослужінням перестали згадувати Вселенського Патріарха. Але коли комунізм впав, Вселенський Патріарх хотів навести лад в Україні, проте росіяни відмовились. «Там є ще багато інших деталей, які я зараз не можу вам сказати», – сказав архієпископ Хризостом.

«Тож після того, як я викристалізував думку в березні, оскільки я не встиг обговорити її на Синоді, я здійснив згадування в літургії (Митрополита Епіфанія, – ред), щоб повідомити їх про цю проблему на наступному Синоді, – підкреслив архієпископ Кіпрський Хризостом. – Однак я не вірив, що вони з’являться в ЗМІ, що вони прийдуть до мене… Здається, на мене напали без причини».

«Якби я вбив своїх батьків або братів і сестер, вони б не зробили мені такого. Вони виливали кислоту і жовч. Я нічого не зробив, що виправдало би цю ворожість. Однак я їм прощаю, я нічого проти них не маю. І я в їх розпорядженні. Мені нема чого боятися. У мене є життєвий шлях у Церкві, якій я віддав усе, ніхто не може звинуватити мене, що я прийшов сюди насолоджуватися», – сказав Хризостом.

Comments are closed.