У рамках традиційного обміну офіційними делегаціями з нагоди святкувань на честь святих Петра і Павла, покровителів Римської єпископської катедри, та святого Андрія, покровителя Константинопольської, до Стамбула прибули представники Ватикану. Делегацію очолив кардинал Курт Кох, голова Папської Ради сприяння єдності між християнами, а до неї ввійшли його найближчі співробітники та Апостольський нунцій у Туреччині. Про це повідомляє VaticanNews.

Делегація взяла участь в урочистій Божественній Літургії в патріаршому храмі святого Юрія на Фанарі, наприкінці якої кардинал Курт Кох прочитав послання Папи Франциска, яке вручив Вселенському Патріархові Варфоломію І.

Єднаючись з учасниками святкувань з нагоди свята на честь Апостола Андрія, «любого брата святого Петра», у радості та вдячності Богові за дари, яке Боже провидіння виявило в його житті, Глава Католицької Церкви підносить молитви за те, щоб за «могутнім заступництвом того, якого Він покликав серед перших стати Його учнем», Господь щедро поблагословив Предстоятеля, всіх співбратів у єпископстві, духовенство, монашество та всіх мирян.

«Спогадування любові, апостольської ревності та витривалості святого Андрія є джерелом підбадьорення у цей важкий і критичний період. Прославляння Бога є також скріпленням нашої віри та уповання на Того, Який прийняв у вічності святого мученика Андрія, віра якого залишилася стійкою у період випробувань», – читаємо в посланні.

Папа Франциск із радістю згадує про нещодавню зустріч з Патріархом під час міжнародної зустрічі за мир, що 20 жовтня відбувалася в Римі за участі представників різних християнських конфесій та інших релігій. «Разом з викликами, поставленими пандемією, війни надалі вражають багато частин світу, в той час як виникають нові збройні конфлікти, відбираючи життя безлічі людей. Без сумніву, всі ініціативи, що проводяться національними та міжнародними організаціями на користь миру, є потрібними, однак, – зазначає Єпископ Риму, – конфлікти на насильство не припиняться доти, коли всі люди не досягнуть глибокого усвідомлення спільної відповідальності одні за одних як брати та сестри». Й у цьому світлі на християнських Церквах, разом з представниками інших релігій, лежить особливе завдання давати приклад «діалогу, взаємопошани та практичної співпраці».

З «глибокою вдячністю Богові» Папа стверджує, що відчув це прагнення братерства під час різних зустрічей з патріархом Варфоломієм і в цьому світлі згадує про Окружний лист Святого Синоду Вселенського Патріархату, надісланий сто років тому Церквам у всьому світі, слова якого «залишаються актуальними до сьогодні». У ньому зазначається, що коли Церкви черпають натхнення з любові та ставлять її понад власні судження про інших, то замість поглиблення існуючих протиріч, стануть спроможними зменшувати їх, а підтримуючи бретерське зацікавлення становищем інших Церков, краще їх пізнаючи, простягаючи за необхідності руку допомоги, сприятимуть поступові в питаннях єдності.

«Можемо бути вдячними Богові за те, що стосунки між Католицькою Церквою та Вселенським Патріархатом значно зросли протягом минулого століття, хоча ще й надалі прямуємо до мети відновлення повного сопричастя, вираженого через участь в тій самій Єхаристійній трапезі. Незважаючи на існуючі перешкоди, я вірю, що прямуючи разом у взаємній любові та підтримуючи богословський діалог, ми досягнемо цієї мети. Ця надія, – підсумовує Папа Франциск, – ґрунтується на нашій спільній вірі в Ісуса Христа, якого Бог Отець послав зібрати всіх людей в одне тіло, наріжний камінь однієї святої Церкви, святого Божого храму, в якому всі ми є живим камінням, кожен згідно з власними особливими дарами та служіннями, наданими Святим Духом».

Comments are closed.