Словенська ялинка прибула на площу Святого Петра у Ватикані. Триває також приготування місця для встановлення вертепу, що складатиметься із керамічних статуй, виготовлених в італійсьому Абруццо. Про це повідомляє Vatican News.

Цього року площу Святого Петра під час різдвяних світ прикрашатиме ялинка зі Словенії. 28-метрова смерека з місцевості Кочев’є, розташованої у південно-східній частині країни, вже встановлена біля місця спорядження вертепу. Церемонія засвічення ялинки відбудеться 11 грудня.

«Цього року ще більше, ніж зазвичай, оснащення на площі Святого Петра традиційного простору, присвяченого Різдву, має на меті стати знаком надії та уповання для всього світу. Воно прагне стати вираженням упевненості в тому, що Ісус приходить до свого люду, щоби спасти та втішити його. Йдеться про важливе послання в цей період, складний задля надзвичайного стану в системі охорони здоров’я, пов’язаного із Covid-19», – йдеться в комюніке Ватикану, присвяченому представленню цьогорічних символів.

Традиційна церемонія інавгурації вертепу та засвічення ілюмінації на ялинці запланована на площі Святого Петра з дотриманням всіх запобіжних протиепідеміологічних заходів на п’ятницю 11 грудня та відбудеться о 16:30 місцевого часу. Церемонія, яку очолять кардинал Джузеппе Бертелло та архиєпископ Фернандо Верґес Альсаґа, Президент і Генеральний Секретар Губернаторства, відбудеться за участі делегацій з Кастеллі та Кочев’я, які вранці матимуть аудієнцію в Папи.

Ялинка та Вертеп стоятимуть на площі до завершення різдвяного періоду, що в Церкві латинського обряду збігається зі святом Господнього Хрещення, яке припадатиме на неділю 10 січня 2021 року.

Місцевість Кастеллі ще із XVI століття є важливим осередком ремесла кераміки. Тож монументальний вертеп складатиметься із керамічних статуй більшого від природнього розміру. Йдеться не лише про культурний символ регіону, але також твір сучасного мистецтва, що своїм корінням сягає у глибину віків. Це твір студентів і викладачів Інституту мистецтва, який десятиріччя 1965-1975 присвятив різдвяній тематиці.

На площі Святого Петра будуть виставлені лише частини елементів крихкої колекції, що складається із 54 статуй. Вони будуть розміщені на освітленому помості площею 125 квадратних метрів. У композиції присутні посилання на стародавнє мистецтво, на грецьке та шумерське, елементи єгипетської скульптури. В предметах, що збагачують вертеп, та в способі нанесення кольорів відображена місцева традиція кераміки, а також плоди експериментів та інновацій, над якими в цей час працювали в інституті.

Перше виставлення цього вертепу відбулося у Кастеллі в грудні 1965 року, під час різдвяних свят 1970 року – в центрі Риму, через кілька років – у Вифлеємі та в Тель-Авіві.

Кочевський регіон, звідки походить майже тридцятиметрова смерека, належить до словенських територій, де природа є найбільш недоторканою, 90% якої займають ліси. Дерево виросло неподалік від незайманого букового пралісу Крокар, що належить до світової спадщини ЮНЕСКО. Смереки становлять приблизно 30% лісових ресурсів Словенії. Саме в цій країні росте найвища ялинка Європи, що має майже 62 метри висоти та стовбур діаметром понад 1 метр.

Comments are closed.