У Міжнародний день боротьби за скасування рабства Глава Католицької Церкви нагадує про те, що коренем цього ганебного явища є ставлення до людини як до речі, повідомляє Vatican News.

REUTERS/Remo Casilli/Pool
“Сьогодні, як і вчора, в корені рабства лежить концепція людської особи, що допускає ставлення до неї як до предмету, допускає топтання її гідності. Рабство – це наша “не-гідність”, бо відбирає гідність у нас усіх”, – твіт такого змісту Папа Франциск поширив у середу, 2 грудня, коли відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
Як відомо, 2 грудня 1949 року, під час 4-ї сесії Генасамблеї ООН, було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами.
Папа Франциск у своїх виступах часто нагадує про нові форми рабства, стверджуючи, що зусилля для викорінення цього явища належать до пріоритетних обов’язків християн.
Сьогодні в світі налічується близько 40 мільйонів так званих “сучасних невільників”, чверть із яких – діти.
“Незважаючи на великі зусилля багатьох людей, сучасне рабство й надалі залишається жорстоким бичем, що поширюється світом, знаходячи свої жертви в проституції, торгівлі людьми, примусовій праці, невільницькій праці, каліченні людей і торгівлі органами, споживанні наркотиків і дитячій праці”, – наголошував Папа Франциск 2 грудня 2014 року, під час підписання у Ватикані декларації проти рабства за участі релігійних лідерів. “Найгірше, – сказав тоді він, – що ця ситуація, на жаль, кожного дня ще більше загострюється”.