Поліція Єрусалима затримала чоловіка, який намагався підпалити Базиліку Всіх Народів (храм Агонії) в Оливному саду в Єрусалимі. Як повідомляє Credo, 49-річному чоловікові висунуто звинувачення у підпаленні в храмі легкозаймистої речовини та спричиненні матеріальних збитків.

Фотографії, які надають поліція і францисканська Кустодія Святої Землі, показують сліди загоряння на багатьох лавках у храмі. У гасінні пожежі брали участь багато пожежників. Замах стався під час церемонії входження на посаду нового Латинського патріарха Єрусалима, архієпископа П’єрбаттісти Піццабалла, що відбувалася в базиліці Гробу Господнього (вище на горі).

На відео, яке транслювало ізраїльське телебачення KAN News, видно момент затримання поліцією чоловіка в юдейській кипі і з пейсами. Зараз поліція виключає ідеологічні або націоналістичні мотиви злочину. Розслідування провадиться як кримінальне.

Однак, наголошує сайт кустодії Святої Землі, підпали чи вандалізм проти церков не є новиною у Святій Землі.

Фото: Terra Santa

“Ми пам’ятаємо, серед інших, серйозну пожежу в храмі Помноження Хлібів у Табзі в червні 2015 року та в монастирі Латруна у 2012 році”, – пише сайт. За інформацією газети Times of Israel, підозрюваного вже кілька разів затримували за скоєння пожеж, які не були скеровані на релігійні чи конкретно християнські місця. Це юдей із Гіло — одного з кварталів, що побудовані останніми роками на палестинських територіях між Єрусалимом та Вифлеємом. Своєю чергою, в Твіттері Організація визволення Палестини назвала підозрюваного “поселенцем-терористом”.

Храм Агонії розташований біля підніжжя Оливної гори. Його будівництво у 1919-1924 роках фінансували 12 країн, тому його ще називають Базилікою Всіх Народів. Нинішній храм збудований на фундаментах базиліки IV століття, зруйнованої землетрусом 746 року, а також зруйнованого храму хрестоносців, що стояв там у ХІІ столітті. Від імені Католицької Церкви опіку над базилікою здійснюють францисканці з Кустодії Святої Землі. Вони також із 1361 року опікуються віддаленою на кількадесят метрів Гетсиманією, за якою називається ціла ця околиця.

Comments are closed.