Раптове засідання Синоду РПЦ спричинене побоюванням Патріарха Кирила, що в режимі самоізоляції він втрачає реальну владу і контроль над ситуацією в Церкві. Про це пише оглядач Олексій Малютін на Credo.Press.
“У розпал “другої хвилі” пандемії коронавірусу, коли так багато говорять і пишуть про повну самоізоляцію Патріарха РПЦ і, відповідно, про параліч збудованої ним під себе авторитарної “вертикалі” церковної влади, Кирило раптово провів дистанційне засідання Синоду.
Раптове засідання стало формою психологічного самозахисту Патріарха від інтуїції, що в режимі самоізоляції він втрачає реальну владу і контроль над ситуацією в РПЦ, перестає сприйматися церковною спільнотою навіть в якості її “головного спікера”. Дійсно, ініціативу в медіапросторі перехопив митрополит Іларіон (Алфєєв), а поточну адміністративну роботу тягне на собі Управління справами митрополита Діонісія (Порубая)”, – пише оглядач.
За його словами, Кирило вирішив терміново нагадати, “хто в домі господар”, і що Патріарха поки рано списувати з рахунків.
“Схоже, що при всіх страхах і побоюваннях загалом формат дистанційного керування цілком комфортний для вельми вже не молодого Кирила. Він добре відтіняє абсолютно декоративний характер всіх імітаційних інститутів “церковної соборності” – від Синоду до Міжсоборної присутності, яке присутнє без всякого шансу дочекатися скликання Помісного Собору. Сама назва цього органу була придумана в 2009 році тоді ще новим Патріархом як пародія на Передсоборну присутність початку ХХ століття, створену саме для якнайшвидшої підготовки Помісного Собору. Розроблений і затверджений Кирилом новий Статут РПЦ МП робить Помісний Собор непотрібним органом, рудиментом радянської епохи, єдиною функцією якого залишається обрання нового Патріарха”, – йдеться в матеріалі.