Паломницька комісія РПЦ складає для своїх прочан перелік іноземних єпархій, які їм можна відвідувати і які не можна, з огляду на те, чи визнали там українську автокефалію. Про це пише оглядач Олексій Малютін на Credo.Press.

Фото: Фанар / Drevo-Info.ru

Він зазначає, що Синод (читай: Патріарх) ретельно підійшов до формування складу комісії з православного паломництва.

“Колись глибоко заштатний орган раптом вийшов на важливі церковно-політичні позиції через глобальний процес визнання ПЦУ.  Торік, розуміючи, що неможливо розривати спілкування з помісними Церквами “світового православ’я” однієї за одною, Московська Патріархія вирішила поєднувати “тверду” і “м’яку” тактики”, – зазначає автор.

Він пояснює, що в разі одностайного соборного рішення ієрархії (як це було в Константинопольському і Олександрійському Патріархатах) спілкування розривається з усією Церквою, а в разі, коли серед ієрархії спостерігаються коливання (як у випадку з Елладською і Кіпрською архієпископіями), починається складний антиканонічний процес відділення “овець від козлів”, тобто тих єпископів, які визнали ПЦУ, від тих, які не визнали, – всередині кожної окремо взятої помісної Церкви.

“Ось цим делікатним процесом і займається паломницька комісія, складаючи для благочестивих чад РПЦ списки іноземних єпархій, які їм можна відвідувати і які не можна. При цьому виноситься за дужки питання про те, що відповідні помісні Церкви залишаються канонічно і адміністративно єдиними, тому за логікою церковного права ніяк неможливо переривати з ними спілкування “частково”. Це ж все-таки не релігія, а політика!” – зазначає оглядач.

Comments are closed.