Близько 309 млн християн у світі страждають через вигнання, переслідування та дискримінацію з боку влади, суспільства або власної сім’ї; ситуацію також поглиблює пандемія коронавірусу, зазначає Міжнародна християнська організація «Open Doors».

Як повідомляє Credo, індекс охоплює 50 країн, у яких християн переслідують найбільше. Він чітко показує, що минулого року «значно зросла ітенсивність переслідувань»: наприклад, кількість християн, убитих через віру, зросла з 2983 у 2019 р. до щонайменше 4761 у 2020р.

«Вперше в історії  проведення дослідження усі 50 проаналізованих країн показують не просто високий, а дуже високий рівень переслідування», — прокоментував для австрійського католицького агентства Kathpress Курт Іґлер, представник бюро «Open Doors» у Відні. Поточні дані охоплюють період від 1 жовтня 2019р. по 30 вересня 2020р.

Перше місце у всесвітньому індексі вже вдвадцяте поспіль посіла Північна Корея. Наступні місця — Афганістан, Сомалі, Пакистан і Еритрея. Місця від 7 по 10 посідають Ємен, Іран, Нігерія та Індія, а за ними — Ірак (11 місце), Сирія (12 місце), Судан (13), Саудівська Аравія (14) та Мальдіви — на 15 місці.

Уже наявна структурна дискримінація християн посилилася під час пандемії коронавірусу. Згідно з Індексом «Open Doors», пандемія виступає «каталізатором у їхній критичній ситуації».

Християни в багатьох азіатських країнах, зокрема в Індії, не отримують жодної допомоги з боку держави, або ж ця допомога символічна. В деяких країнах західної та центральної Африки групи ісламістів використовують карантинні приписи для посилення свого впливу й нападів на християн у той час, як сили безпеки мають обмежені можливості. Пандемія стала також приводом для звинувачень християн у тому, що вони або їхня «неправильна віра» є причиною хвороби.

У Китаї (17 місце) організація зафіксувала контроль в інтернеті. Мета держави — «Social Scoring» (соціальний бал) і впровадження з його допомогою контролю за громадянами. Комуністична партія посилила тиск на Церкви — як зареєстровані, так і незареєстровані. На богослужіннях обов’язково встановлювати камери з функцією розпізнавання обличчя, а дітям і молоді брати участь у богослужіннях заборонено.

«Open Doors» також відзначає подальше збільшення нападів із ненависті щодо християн в Індії (10 місце). Спеціальним законом обмено фінансування неурядових організацій з іноземних джерел, що стосується більшості християнських структур, а також парафій, шкіл та лікарень. Віднедавна у восьми з 28 штатів Індії карається публічне поширення віри. Там також набрав чинності закон про покарання за зміну віри. Ці правила планують запровадити і в інших штатах Індії.

Дуже складна ситуація християн у північному Іраку: через наступи турецьких військ християни з регіону Дахук, які раніше втекли сюди з долини Ніневії, шукаючи притулку від терористів так званої Ісламської держави, знову були змушені втікати. Крім того, Туреччина навмисно поселяє сирійських біженців у північно-східній Сирії, яка до цього часу була переважно заселена курдами, і з допомогою ісламських найманців змушує покинути ці землі й християн, які історично там мешкають, і навернених курдів.

Згідно з «Всесвітнім індексом переслідувань у світі 2020», найбільше християн убито в Африці. Кількість таких випадків зросла в районах Африки на південь від Сахари, де групи ісламістів співпрацюють між собою через кордони держав задля виселення християн. Схожа ситуація в Нігерії (9 місце), де вбито найбільше християн (3530), переважно за період від квітня по серпень 2020р, коли країна була повністю закрита через пандемію COVID-19. З огляду на зростання насильства щодо християн у списку опинилися нові країни, такі як Демократична республіка Конго (40 місце) та Мозамбік (45 місце).

«Open Doors» — це організація, яка підтримує переслідуваних християн приблизно в 65 країнах світу.

Comments are closed.