Археологи виявили докази існування пророка Єремії, книги якого входять в канон Святого Письма. Про це повідомляє Світогляд з посиланням на express.co.uk.

В Ізраїлі археологи виявили докази існування біблійного пророка Єремії. Йдеться про древні печатки, пов’язані з життям провісника Божої волі.

Том Мейер, професор біблійних досліджень в Біблійному коледжі та аспірантурі Шаста (Каліфорнія, США), зазначив: «Були виявлені археологічні свідчення з міста Давида в Єрусалимі, які підтверджують існування навіть найменш відомих осіб, згаданих в Біблії, тим самим ще раз доводячи історичну точність Біблії. У 1982 році ізраїльські археологи розкопали шар руїн часів зруйнування Єрусалима Вавилоном у 586 році до нашої ери. У місці, яке тепер називається «Дім Булл», археологи виявили понад 50 булл або печаток, що датуються часом знаменитого пророка Єремії».

Вважається, що в знайденому приміщенні зберігалося кілька папірусних документів. Самі документи, на жаль, не збереглися, але збереглися булли – глиняні печатки.

Професор Мейер стверджує, що на одній з виявлених печаток було знайдено ім’я людини, яка має стосунок до Єремії.

«Булли використовувалися для опечатування або засвідчення оригінальності важливих документів, – пояснює Том Мейер, – і одна з цих печаток згадує чоловіка на ім’я Ґемарія, син Шафана». Ґемарія побіжно згадується в 36-му розділі книги пророка Єремії як писар за царя Йоакима.

Біблійний експерт зазначив: «Ця людина відома тим, що благала нечестивого царя не спалювати сувій Єремії, в якому містилися пророцтва про лиха, які Бог збирався послати на Юдейське царство».

До того ж ще дві печатки, пов’язані з біблійним пророком, були виявлені в приватній колекції в Лондоні.

На печатках було вибито ім’я «Варуха, сина Нирії», який описується в Біблії як друг і писар Єремії. На одній з цих печаток навіть був відбиток пальця, який, можливо, належав самому Варуху.

Професор Мейер додає: «Виявлення предметів, що носять імена Ґемарії і Варуха, – це всього лише два приклади з більш ніж 100 випадків, коли археологи знайшли саме ім’я людини, згаданої в Біблії, написане на предметі, похованому в пісках часу. Виявлення цих артефактів, в яких згадуються менш відомі біблійні персонажі, демонструє, що ці люди дійсно існували, і події, які оточували їх життя – в цьому випадку зруйнування Єрусалиму вогнем в 586 році до н.е. – дійсно історичні».

Comments are closed.