Митрополит Сімферопольський і Кримський Климент 15 березня 2021 року отримав чергову вимогу від так званого «Управління Федеральної служби приставів по Республіці Крим по м. Євпаторії» щодо негайного демонтажу храму парафії в ім’я Пречистого образа Божої Матері «Неопалима Купина».

Про це у своїй колонці для «Голосу Криму» пише Олександра Незвана.

Згідно з вимогою окупаційної влади демонтаж храму та звільнення муніципальної земельної ділянки повинно бути виконано до 24 березня 2021 року.

У протоколі № 1484/21/82011 – АП від 03 березня 2021 року про адміністративне правопорушення, складеному судовим приставом-виконавцем Іщук Владленою Андріївною, зазначається, що Управління Кримської єпархії Української Православної Церкви не виконало рішення так званого «Євпаторійського міського суду» від 06 листопада 2019 року (вступило в законну силу 20 січня 2020 року), де парафію в ім’я Пречистого образа Божої Матері «Неопалима Купина» та Управління Кримської єпархії Української Православної Церкви зобов’язали здійснити демонтаж храму в м. Євпаторія.

У зв’язку з невиконанням рішення «суду» 3 листопада 2020 року «старшим судовим приставом по м. Євпаторії» В.Н. Мороз винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.  1 ст. 17.15 Кодексу Російської Федерації, згідно з яким Українська Церква визнана винною у тому, що не здійснила демонтаж храму і тому має сплатити адміністративний штраф у сумі 30 тис. рублів.

Крім того, згідно з постановою від 18 листопада 2020 року «судовим приставом-виконавцем по м. Євпаторії» Оксаною Володимирівною Лазаревич Українській Церкві призначено новий строк виконання рішення «Євпаторійського суду». Відповідачі «по справі», а саме, громада в ім’я Пречистого образа Божої Матері «Неопалима Купина» та Управління Кримської єпархії Української Церкви повинні провести роботи з демонтажу храму до 3 грудня 2020 року.

Вимоги, щодо демонтажу знову не були виконані, тому 3 грудня 2020 року начальником відділу – старшим судовим приставом «Управління Федеральної служби приставів по Республіці Крим по м. Євпаторії» Мороз В.Н. винесена чергова постанова про адміністративне правопорушення здійснене Кримською єпархією Української Православної Церкви, та призначено покарання у вигляді адміністративного штрафу, але вже у розмірі 50 тисяч рублів.

Варто зазначити, що у «Постанові про призначання нового строку виконання» від 04 березня 2021 року Управління Кримської єпархії Української Православної Церкви попереджають, якщо продовжить не виконувати рішення суду, то буде нести відповідальність згідно зі ст. 315 УК РФ, яка передбачає штраф у розмірі до 200 тисяч рублів, або позбавлення права займатися певною діяльністю в строк на 5 років, або обов’язковими роботами на строк до 6 місяців, або примусовими роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців чи позбавленням воля на строк до 2 років.

Нагадаємо, храм у місті Євпаторія почали будувати ще до 2014 року. Неодноразові спроби знести храм були до та після 2014 року. Близько 4 години ранку 3 грудня 2013 року невідомі особи підпалили храм, у той час, коли настоятель храму отець Ярослав виїхав до Києва на підтримку акції Майдану. Постраждала частина будівлі храму та купол, що не був ще встановлений. Активісти Майдану зібрали кошти на новий купол і все-таки його встановили. У 2014 році владика Климент повідомляв у ЗМІ, що ініціатором знесення церкви був заступник голови Кримського республіканського культурно-просвітницького товариства кримчаків «К’римчахлар» М.І. Пурим. А вже у 2019 році так званий «Євпаторійський міський суд» (суддя – Лобанова Г.Б.) виніс заочне рішення про знесення цього храму.

3 листопада 2020 року митрополит Климент звернувся до 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, де відбувся тематичний захід в режимі онлайн щодо ситуації з правами людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя. У своєму відеозверненні він розповів про ситуацію, що склалася навколо Кримської єпархії Православної Церкви України в Криму.

За матеріалами: Духовний фронт України

Comments are closed.