У РПЦ новопризначеному архієреєві доводиться лише за бенкет викласти щонайменше 2 мільйони рублів. Про це написав на своєму Facebook протодиякон РПЦ Андрій Кураєв.

“Один єпископ скаржився, що тільки обід після хіротонії коштував йому 2 млн. рублів, і це ще “дуже недорого”, як сказав один священник”, – пише Кураєв.

За словами Кураєва, хіротонія відбувається на розсуд Патріарха, як правило, в Москві.

“Після служби заведено урочистий обід. Він готується не зусиллями матушок і парафіянок, а замовляється з ресторану. Раніше чергувалися ресторан готелю “Даниловський” та ресторан “Прага”. Як зараз – не відомо.

“…якщо мала місце єпископська хіротонія, то новий єпископ повинен сам оплатити цей банкет. При цьому він ще не єпископ і до своєї кафедри доїхати не встиг.

Якщо кафедра відкрилася нова, і місцеве світське керівництво вважало це престижним, то оплата московського прийому йшла з коштів області-міста. До речі, я давно вже не чув повідомлень про те, що на хіротонію єпископа в Москву приїхало обласне керівництво.

Або ж майбутній єпископ повинен сам знайти ці чималі кошти: взяти в борг або ж дистанційно напружити ще невідоме йому духовенство. Затрати чималі. Крім оплати банкету (а на ньому може бути сотня осіб), ставленик робить подарунки Патріарху і всім єпископам, які брали участь в його свяченнях”, – зазначив Кураєв.

Comments are closed.