У молитовному намірі на квітень Папа Франциск наголошує на праві кожної людини на цілісний розвиток, запрошуючи піднести молитву за тих, котрі ризикують життям у боротьбі за фундаментальні права. Про це повідомляє Vatican News.

«Щоб захищати фундаментальні людські права, потрібні відвага та рішучість. Маю на увазі активну боротьбу з бідністю, нерівністю, браком праці, землі, домівки, соціальних і робітничих прав», – такими словами Папа Франциск розпочинає представлення молитовного наміру на квітень для членів Всесвітньої мережі молитви Папи.

Коли йдеться про фундаментальні людські права, то маються на увазі права, що належать усім людям лише на підставі того факту, що вони є людськими істотами, незалежно від статі, кольору шкіри, походження, релігії чи будь-яких інших обумовлень.

Папа запрошує замислитися над тим, що «дуже часто фундаментальні людські права не є однаковими для всіх», так ніби «існують люди першої, другої, третьої категорії, і ті, кого вважають непотребом». «Ні. Вони повинні бути однаковими для всіх», – наголошує Папа, звертаючи увагу на те, що «в деяких місцях захищати гідність людей може означати потрапити до в’язниці, навіть без суду».

«Кожна людська істота має право на цілісний розвиток, і це фундаментальне право не може заперечити жодна країна», – наголошує він.

«Молімося за тих, які ризикують життям, борячись за фундаментальні права в диктатурах, в авторитарних режимах і, навіть, у демократіях, які потрапили в кризу, щоб вони бачили, що їхні жертви та праця приносять щедрі плоди», – закликає Франциск.

У відеоролику роздуми про ситуацію з правами людини відтворено через зображення рук різних людей, які трудяться на землі, відчиняють двері, лікують, навчаються, як також через руки дітей, яких експлуатують, несправедливо ув’язаних людей, стражденних.

 

Comments are closed.