Новий Апостольський лист Папи Франциска вносить зміни у законодавство, що стосується прозорості та боротьби з корупцією, вимагаючи від керівників відомств декларування про відсутність судимості чи розслідувань, які стосуються фінансових порушень, а також забороняючи всім працівникам приймати коштовні подарунки. Про це повідомляє Vatican News.

Папа вимагає, щоби всі, хто займатиме керівні посади у відомствах Ватикану чи органах Губернаторства Держави Міста Ватикану, або ж виконують адміністративні, юрисдикційні чи контрольні функції, підписували у момент прийняття на роботу заяву, запевняючи у тому, що не отримували остаточних вироків чи не є об’єктом карних процесів або розслідувань щодо корупції, шахрайства, фінансування тероризму чи відмивання грошей, які походять від організованої злочинності, експлуатації неповнолітніх, торгівлі людьми чи несплати податків, а також не були помилувані, амністовані після таких вироків, або ж не були виправдані з огляду на давність.

У декларації, яку потрібно поновлювати кожні два роки, слід також підтвердити, що вони не зберігають, зокрема через підставних осіб, кошти чи інвестиції в країнах, що включені до переліку юрисдикцій з високим ризиком відмивання грошей (за винятком тих випадків, коли родичі є резидентами цих країн є або ж проживають там у зв’язку з сімейними обставинами, навчанням чи працею). Вони також повинні запевнити, що все майно, яке перебуває у їхній власності, та будь-якого роду винагороди мають законне походження. Заборонені також інвестиції в компанії, що діють у сферах, суперечних із соціальним вченням Церкви.

Здійснення контролю щодо вірогідності таких декларацій покладається на Секретаріат з економічних питань. У випадку виявленої неправди, Святий Престол може звільнити такого працівника, а також вимагати відшкодування можливої завданої шкоди.

Ще один припис стосується всіх працівників Римської курії, Держави-Міста Ватикану та пов’язаних інституцій. Йдеться про заборону приймати з огляду на свою посаду подарунки чи послуги, вартість яких перевищує 40 євро.

Comments are closed.