У Неаполі знову відбулося чудо крові святого Януарія, єпископа-мученика, страченого у 305 році під час гонінь на християн у період правління імператора Діоклетіана. Цьогоріч ця дивовижна подія відбулася на день пізніше, ніж очікувалося. Про це повідомляє Credo.

На відео добре видно, що кров святого, яка зберігається у кафедральному соборі Неаполя, стала рідкою. Священник, що тримає релікварій, обертає його у руках, щоби продемонструвати чудо перетворення затверділої крові на рідину.

На чудо зрідження крові святого Януарія традиційно очікують тричі на рік: 19 вересня, у день спомину святого, у першу суботу травня та 16 грудня, у річницю виверження Везувію у 1631 році (у цей день чудо трапляється найрідше).

Мешканці міста і паломники традиційно розглядали чудо крові святого Януарія як добрий знак для Неаполя. Коли ж кров залишалася твердою, це сприймали як знак війни, голоду чи хвороби.

16 грудня 2020 року чуда крові не відбулося. Цьогоріч кров стала рідкою на другий день молитов до святого Януарія. Зазвичай у день його спомину його мощі проносять урочистою процесією від кафедрального собору до церкви Санта-К’яра. Однак цього року процесію було скасовано через пандемію коронавірусу, а мощі натомість виставили для вшанування у соборі до 9 травня.

Під час недільної Святої Меси архієпископ Доменіко Баталья сказав у своїй проповіді: «Кров мучеників — це не музейний експонат, і не проста реліквія, яку потрібно берегти. Це — живий знак, який ми отримуємо сьогодні; чітке свідчення для часів, у які ми покликані жити, що нагадує нам про спосіб, у який ми повинні жити, і про те, за що нам варто помирати».

 

Comments are closed.