У понад сотні католицьких церков Німеччини 10 травня священники публічно благословляли одностатеві пари — це реакція на позицію Ватикану не благословляти гей-шлюби.
Про це повідомляє Громадське з посиланням на німецькі видання Der Spiegel та DW.

Кількадесят католицьких священників у Німеччині підписали відкритого листа, в якому засудили рішення Ватикану не благословляти гомосексуальні шлюби. Вони також підтримали проведення масових публічних благословень у межах ініціативи «Любов перемагає». Церемонії благословення відбувалися, зокрема, у Берліні, Мюнхені та Кельні.

У заяві ініціативи йшлося про те, що благословення мають бути публічними, оскільки «багато років тривала практика таємного благословення».

Як пишуть видання, більшість церков, де благословляли одностатеві пари, вивішували на вівтар або на фасад будівлі веселковий прапор ЛГБТ.

Німецька єпископська конференція не підтримала рішення окремих церков провести публічні благословення одностатевих пар. Там вважають такі дії «не корисним знаком», оскільки всередині церкви досі тривають дебати щодо ставлення до гомосексуальних пар.

15 березня Ватикан заявив, що Церква не має повноважень «уділяти благословення союзам осіб тієї самої статі, яке, отже, не може вважатися дозволеним», тобто благословляти гомосексуальні шлюби католицькі священники не можуть.

Водночас наголосили, що Католицька Церква приймає гомосексуальних людей «із пошаною, співчуттям та делікатністю», уникаючи «будь-якого сліду несправедливої дискримінації».

У відповідь понад 230 професорів католицької теології з Німеччини й німецькомовних країн підписали заяву, де назвали таку позицію Святого Престолу «позначеною патерналістським духом зверхності й дискримінаційною щодо гомосексуалів».

Comments are closed.