В Італії завершується підготовка до впровадження в життя обов’язкової наявності COVID-паспорта у багатьох громадських місцях.

Італійський єпископат запевнив, що для участі в Месах, молебнях та процесіях вони не будуть потрібні, передає CREDO.

Так званий Green Pass набуває чинності після того, як будуть вакциновані більше 60% італійців. Опитування свідчать, що дві третини суспільства підтримують запровадження ковідних перепусток. Вони будуть обов’язковими, зокрема, при вході в закриті ресторани та бари, театри, кінотеатри, музеї та спортивні зали.

Італійський єпископат підготував спеціальний довідник з цього питання. У документі, який був розісланий по всіх парафіях, написано, що запровадження «зелених перепусток» не накладатиме жодних додаткових обмежень на літургійне та сакраментальне життя.

У храмах і надалі діятимуть чинні правила: маски, соціальна дистанція, знак миру через поклін, а не рукостискання, Причастя — лише на руку.

Єпископат залишає на розсуд окремих дієцезій надання дозволу на організацію релігійних процесій, які на Апеннінському півострові дуже популярні під час відпусток. Наприклад, єпископи регіону Апулії до подальшого повідомлення відмовились від організації таких заходів, пояснивши це тим, що їхня масовість не дозволяє дотримуватися правил санітарної безпеки.

Паспорти Covid будуть необхідні під час зустрічей, організованих у парафіяльних залах та ораторіях, у церковних музеях та на спортивних змаганнях. Їх не обов’язково потрібно буде мати для прийняття таїнств, але вони будуть потрібні на святкуваннях весілля чи Першого Причастя.

У своєму листі єпископи Італії заохочують священників організовувати у цей складний час пандемічних обмежень, наскільки це можливо, спільні молитви та поклоніння Пресвятому Таїнству, а також стежити за тим, щоб коронавірус не призвів до припинення релігійного життя.

Comments are closed.