Російська Православна Церква цілком серйозно збирається оголосити Вселенського Патріарха Варфоломія єретиком.

Таку думку висловив релігієзнавець Дмитро Горєвой у своєму матеріалі на Радіо Свобода.

За його словами, Московський Патріарх Кирило боїться сам виносити такі рішення, а тому збирає Архієрейський собор, щоб розділити відповідальність за це з більш ніж чотирмастами архієреями.

Водночас сам Кирило навіть анонсує, за що “судитимуть Варфоломія – за спотворення, на думку Москви, вчення про першість у Церкві”.

“Отже, Москва планує у листопаді 2021 року оголосити Патріарха Варфоломія єретиком. Офіційно. За те, що він не поділяє московської інтерпретації устрою церкви. І це буде перший крок. Далі чекатимуть на дії Варфоломія. Це така гра Москви на підвищення ставок. Після відповіді, вони зроблять наступний крок – оголосять Варфоломієві анафему”, – зазначає Горєвой.

Однак, на його думку, не напряму піддадуть анафемі– на це у них не вистачить сміливості, а “розіграють таку гібридну схему”.

“Скажуть, що своїми діями Патріарх Варфоломій сам поставив себе за межі Церкви, а РПЦ лишень констатує це. Бо ж анафема – це відлучення від Церкви. І вони це подадуть, наче Варфоломій сам себе відлучив. Вони вже так говорили про Льва Толстого, Патріарха Філарета, Гліба Якуніна тощо.

Тільки от РПЦ у цьому не підтримає жодна інша автокефальна церква. Якщо ніхто в солідарність з Москвою не розірвав євхаристійного спілкування, то і на оголошення єресі, що безумовно значно серйозніший крок, теж ніхто не піде. Тому вийде, що тільки РПЦ визнає Варфоломія єретиком. А за православними канонами, той, хто молиться з єретиком сам визнається єретиком. Оскільки з Варфоломієм ніхто не буде розривати стосунків та продовжуватиме спілкування, то Москві треба буде згодом визнати єретиками усіх православних єрархів, в тому числі і найвірніших їм сербів. Таким чином Моспатріархія, канонічно заганяє себе у пастку. Бо або слідування канонам та ізоляція, або гібридні стосунки, але в порушення канонів”, – вважає релігієзнавець.

Comments are closed.