Стерлітамакський державний башкирський драматичний театр скасував виставу «Сказ про Кісякбіке», присвячений селянці Кісякбіке Байрясовій, страченій за відмову прийняти православ’я і повернення в іслам.

Прем’єра вистави відбулася ще 25 вересня на сцені Національного молодіжного театру імені М. Каріма в Уфі. Однак стерлітамакським глядачам його вирішили не показувати, повідомляє Credo.press.

Керівництво театру пояснило це технічними причинами, але актори опублікували відео, зняте за день до скасування вистави. На ньому колектив театру спілкується з істориком Рамілем Рахімовим, який підкреслює, що приїхав на зустріч на прохання міністра культури Республіки Башкортостан Аміни Шафікової. Рахімов зі сцени пояснює акторам, що історія сьогодні – «дуже хвора річ».

«Зараз не автомат стріляє, зараз історія стріляє. Потім автомати люди беруть. Ви цього не можете зрозуміти? І винні не ті люди, які автомати взяли, а винні артисти, вчені, які сидять в кабінетах і пишуть нісенітницю», – заявив Рахімов.

У розмові з трупою він також зазначив, що «людина, відповідальна за цю помилку, вже отримав догану».

«Якщо ми будемо працювати і мовчати про свою історію, то навіщо ми існуємо?» – запитала одна з актрис. «Ну робіть нормальні п’єси», – відповів Рахімов.

У міністерстві культури Башкорстостана оперативно прокоментувати скасування вистави не змогли, повідомивши, що нададуть офіційну позицію пізніше. При цьому, за словами художнього керівника Стерлітамакського театру Айдара Заріпова, раніше вистава була узгоджена з міністерством.

За матеріалами: Духовний фронт України

Comments are closed.