Французька влада намагається змусити священників порушувати таємницю сповіді та повідомляти про випадки сексуального насильства. Про це повідомив голова Конференції католицьких єпископів Франції, архієпископ Ерік де Мулен-Бофорт.

Про це повідомляє Слово про слово.

Архієпископ був викликаний до міністра внутрішніх справ, щоб дати свої коментарі щодо таємниці сповіді. Він заявив це у середу 6 жовтня 2010 року, і наступного дня, після публікації звіту незалежної комісії з питань сексуального насильства, Церква заявила, що таємниця сповіді “сильніша ніж закони Республіки”.

Однак єпископ зазначив, що шукає альтернативний спосіб розкриття цієї таємниці.

“Ви повинні знайти спосіб діяти інакше”, – сказав він, додавши, що французький єпископ уважно вислухає рекомендації комітету.

Серед інших рекомендацій, комітет попросив церковну владу надіслати чітку настанову всім священникам та простим віруючим, в якій зазначено про відповідальність священників за повідомлення про випадки сексуального насильства щодо неповнолітніх або осіб з інвалідністю до судового та адміністративного відомств.

“Ми не можемо протиставляти таємницю сповіді законам Республіки, оскільки вони не передбачають її скасування». Канон накладає таємницю сповіді як абсолютну та незмінну умову, що не суперечить кримінальному законодавству Франції”, – сказав прелат.

Як відомо, незалежна комісія з розслідування випадків сексуального насильства Французької Католицької Церкви виявила приблизно 216 000 дітей та підлітків, які стали жертвами за останні 70 років. Ці злочини були скоєні нинішніми та колишніми католицькими священниками, ченцями та іншими, залученими до церковного служіння. Комітет встановив, що від 900 до 3200 осіб були обвинувачені у різних видах сексуального насильства. Розслідування ініціювала французька католицька церква.

Comments are closed.