У Російській Православній Церкві вважають, що в ситуації пандемії запровадження режиму QR-кодів виправдовує себе. Йдеться про дозвіл відвідувати громадські місця тільки вакцинованим або з негативним тестом.
Про це заявив очільник Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон Алфєєв на телеканалі “Росія-24”, повідомляє Інтерфакс.
Він нагадав, що щодня у Росії помирає від коронавірусу понад тисячу людей. “Це все одно, якби на війні щодня ми б втрачали полк, за таких темпів смертності може йтися про загальнонаціональну катастрофу. Станом на початок листопада Росія займає перше місце за кількістю померлих на добу від коронавірусу. Це дуже страшна статистика , і я думаю, що багато в чому ми самі винні у тому, що зараз відбувається”, – зазначив митрополит.
Відповідаючи на питання ведучої про те, як поставилися б росіяни до повсюдного введення QR-кодів за прикладом Європи та штрафів за їх відсутність, митрополит сказав: “Рано чи пізно ми до цього прийдемо. І чим раніше ми до цього прийдемо, тим це буде краще”.
Він висловив думку, що люди, які з якихось причин не хочуть вакцинуватися, або повинні сидіти вдома, щоб не ставати потенційним джерелом зараження для інших, або для них повинен бути обговорений перелік місць, де вони можуть з’являтися, а де ні.
Як відомо, в Росії хочуть дозволити відвідування громадських місць за QR-кодами. Отримати QR-коди можуть лише ті дорослі люди, які пройшли вакцинацію від коронавірусу, перехворіли на нього протягом останніх шести місяців або мають негативний ПЛР-тест.