Напередодні Різдва у Вифлеємі за 8 кілометрів на південь від Єрусалиму готуються приймати туристів. Однак вкрай мало туристів приїде подивитися знаменитий храм навіть у час різдвяних свят.
Виною всьому – пандемія та суворі обмеження, пише РБК-Україна з посиланням на Times of Israel. За прогнозами видання, побувати тут на свята вдасться “одиницям людей”.

Базиліка Різдва у Вифлеємі
“Біблійний” Віфлеєм боровся з пандемією коронавірусу майже два роки, і туристів тут не було практично весь цей час, пише Times of Israel. Гостей тут немає навіть напередодні свят.
“Різдво – зазвичай піковий час для туризму в традиційному місці народження Ісуса, розташованому на Західному березі (річки Йордан – ред.). До пандемії тисячі паломників і туристів з усього світу святкували Різдво в базиліці й на прилеглій до неї площі”, — описують у виданні особливість місця.
Більшість туристів, які відвідують Віфлеєм, прилітають саме до Ізраїлю: на Західному березі немає аеропорту, пише Times of Israel.
Раніше в цьому місяці Ізраїль знову відкрив свої кордони для вакцинованих туристів. Але очікується, що в цей святковий сезон до Віфлеєму приїдуть небагато людей. Тим більше що незабаром після відкриття кордонів Ізраїль 28 листопада на два тижні знову заборонив в’їзд всім, хто не є громадянами країни у зв’язку з поширенням нового штаму коронавірусу “Омікрон”.
Багато готелів Віфлеєму під час пандемії закрилися, а власники магазинів щосили намагалися скоротити витрати, щоб не припинити роботу.
“Хоча пандемія завдала шкоди колись процвітаючій туристичній індустрії Святої Землі як для ізраїльтян, так і для палестинців, для залежного від туризму Віфлеєму наслідки були особливо серйозними. Ізраїль, основні ворота для іноземних туристів, забороняв в’їзд для більшості іноземців протягом останніх 1,5 років”, – пишуть автори статті.
За даними Міністерства внутрішніх справ Ізраїлю, в першій половині листопада в Ізраїль прибуло трохи понад 30 000 туристів в порівнянні з 421 000 в листопаді 2019 року.
Палестинський уряд надав бізнесу лише невелику підтримку у вигляді мінімальних податкових пільг і програм навчання готельєрів, туроператорів і гідів, говорить виданню Маджед Ісхак, директор з маркетингу компанії “Палестинський туризм”.
Він сподівається, що кількість іноземних туристів складе хоча б від 10 до 20% від показників до пандемії.
Решта представників бізнесу налаштовані не настільки оптимістично. На їхню думку, на відновлення туристичної сфери міста після пандемії будуть потрібні роки.