Держсекретар Ватикану, кардинал П’єтро Паролін розкритикував інструкцію з комунікацій Єврокомісії, яка закликала співробітників відмовитися від використання слова «Різдво» у робочому контексті.
Про це повідомляє Credo.

Фото: Shutterstock
У своєму інтерв’ю кардинал прокоментував 32-сторінковий внутрішній документ Єврокомісії під назвою «#UnionOfEquality.
Рекомендації Європейської Комісії щодо інклюзивної комунікації оприлюднені наприкінці жовтня Комісаром ЄС із питань рівності Геленою Даллі. 30 листопада на тлі резонансу навколо документа Даллі оголосила, що відкликає рекомендації, оскільки вони «очевидно потребують доопрацювання». Італійська газета Il Giornale повідомила, що документ закликав співробітників Єврокомісії «уникати припущення, що всі є християнами».
«Не всі святкують християнські свята, і не всі християни святкують їх у однакові дати», — йдеться у документі. Як пише Catholic News Agency, посібник закликав чиновників, які працюють у Брюсселі та Люксембурзі, уникати виразів на кшталт «Різдвяний час може бути напруженим», натомість говорячи «свята можуть бути напруженими».
В інтерв’ю Vatican News кардинал Паролін сказав, що вважає похвальним сам намір уникати дискримінації і шанувати відмінності. «Але, на мою думку, це точно не шлях для досягнення цієї мети, — сказав він. — Бо зрештою, це несе ризик знищити, анігілювати людину у двох основних напрямках. По-перше — це різноманітність, яка характеризує наш світ. На жаль, існує тенденція до того, щоби все гомогенізувати, без знання про те, як поважати відмінності, які, безумовно, не повинні ставати протиріччям чи джерелом дискримінації, а повинні інтегруватися для того, щоб будувати повне й цілісне людство. По-друге — це забуття того, що є реальністю. Той, хто йде проти реальності, опиняється у серйозній небезпеці. Так відбувається скасування нашого коріння, особливо у тому, що стосується християнських свят та християнського виміру Європи.
Звичайно, ми знаємо, що Європа зобов’язана своїм існуванням та ідентичністю внескам багатьох, але ми не можемо забувати, що одним із головних, якщо не головним, був внесок християнства. Отже, нівелювати відмінності й нищити коріння означає нищити людину».