Прокуратура ФРН веде розслідування проти 60-річного католицького священника з ордену єзуїтів Йорга Альта за підозрою у крадіжці з обтяжливими обставинами. При цьому про правопорушення розповів владі сам Альт, повідомляє DW.

Його провина – збір продуктів харчування, які супермаркети збирають у контейнери, готуючись викинути на сміття. Як правило, це овочі та фрукти, що пролежали на полиці довше, ніж звичайно, і втратили товарний вигляд, товари з деформованою упаковкою або з простроченим мінімальним (!) терміном придатності. Зібрані продукти Альт віддавав нужденним.

Загалом збирання їжі, яку супермаркети чи підприємства громадського харчування не встигають розпродати, стає дедалі популярнішим у Німеччині. Близько 10 років тому у країні навіть виник рух фудшерингу (Foodsharing). Його учасники називають себе фудсейверами, тобто буквально “рятівниками їжі”.

Проблема лише в тому, що далеко не завжди це поєднується з німецькими законами. Наприклад, забирати продукти харчування з контейнерів біля супермаркетів є правопорушенням, яке закон визначає як “злодійство”. З формального погляду, доти, як служби вивезення міського сміття спорожнять контейнер, його вміст вважається власністю супермаркету. З іншого боку, існують гігієнічні норми зберігання продуктів.

За даними міністерства продовольства та сільського господарства ФРН, щороку в Німеччині викидають понад 11 млн. тонн придатних до вживання продуктів харчування. Йорга Альта ця цифра шокує. В інтерв’ю DW він так описує свої цілі: “Перше – потрібно декриміналізувати збір призначених до викидання продуктів. Друге – домогтися прийняття в Німеччині закону про заборону надлишкового виробництва, знищення та марнотратства стосовно продуктів харчування. Третє – серйозніше почати ставитися до зміни клімату”.

Альт, що належить до найбільшого в католицькій церкві ордена – єзуїтів, хоче привернути увагу німецької громадськості до цих проблем. Приклад священника вже наслідують люди в десятках міст Німеччини. Єзуїт дає безліч інтерв’ю, а на його обліковий запис у Twitter пописано вже понад 10 тисяч людей. Не всі представники церкви можуть похвалитися такими цифрами.

Зараз Альт чекає закінчення розслідування і готується до суду, за допомогою якого він намагатиметься зробити ще більш жвавою громадську дискусію про марнотратне ставлення до їжі.

Comments are closed.