Ташкентська та Узбекистанська єпархія РПЦ офіційно визнана банкрутом.

Про це повідомляє Telegram-канал Церквач.

Як зазначається, у 2017 році Патріарх Кирило освятив у Ташкенті місце будівництва Центру православної освіти та культури та Музею історії християнства у Середній Азії.

Пафосне будівництво зіткнулося з браком коштів. Митрополита Ташкентського та Узбекистанського Вікентія (Мораря) покинули спонсори, а він вирішив кинути будівельників.

Підрядники звернулися до суду, і тепер єпархія винна їм мільярд сумів, це близько 100 тисяч доларів.

Судові пристави заблокували банківські рахунки єпархії. Церковні автомобілі конфісковані та будуть виставлені на аукціон.

У січні 2021 року настоятелі всіх парафій Ташкентської єпархії отримали лист із добровільно-примусовим проханням підтримати підконтрольний митрополиту Вікентію благодійний фонд «Благовіст», а розрахунковий рахунок єпархії «тимчасово заблокований». Тобто борг гасити митрополит не збирається, а жити якось треба.

Різке зубожіння митрополита Вікентія, що спричинило ганебне банкрутство єпархії, несподівано пов’язане з подіями навколо Середньоуральського жіночого монастиря та його духівника схиігумена Сергія (Романова). Вікентій надавав уральському духівнику канонічну дах (Сергій формально рахувався в клірі Ташкентської єпархії), а схиігумен завжди душевно дякував митрополиту, створюючи у нього відчуття достатку та широких можливостей.

Переїзд Сергія за ґрати сильно вдарив по бюджету і планах середньоазіатського митрополита. Вікентій шукав нових спонсорів у Москві (і навіть знайшов, наприклад, Алішера Усманова), але борг будівельникам так і не віддав.

Comments are closed.