На початку лютого католицький священник Андрес Аранго залишив посаду настоятеля церкви Святого Григорія у Фініксі, штат Арізона, після того, як керівництво єпархії виявило, що протягом багатьох років він використав одне неправильне слово, коли звершував таїнство хрещення — одне з найважливіших таїнств у християнській церкві, що є невід’ємною умовою порятунку в католицькій теології, передає видання Медуза.

На сайті єпархії Фінікса повідомляється, що після ретельного дослідження з’ясувалося, що Андрес Аранго під час хрещення дорослих та дітей англійською та іспанською мовами вимовляв фразу «Ми хрестимо вас в ім’я Отця і Сина і Святого Духа» замість «Я хрищу вас в ім’я Отця та Сина і Святого Духа».

Як пояснив єпископ Фінікса Томас Дж. Олмстед, використання слова «ми» замість «я» неправильне, оскільки людину хрестить не громада, «а Христос і лише Христос, який є присутнім у всіх таїнствах». У 2020 році Конгрегація доктрини віри у Ватикані уточнила, що при хрещенні треба говорити «Я хрещу» замість «Ми хрестимо».

Таїнство хрещення, фрагмент вітража
Godong / Universal Images Group / Getty Images

Через допущену помилку всі хрещення, які Аранго провів до 17 червня 2021 року, визнали недійсними. Тепер їх доведеться проводити наново. Крім того, йдеться в повідомленні єпархії, недійсними стали й інші обряди, проведені після хрещень Аранго, особливо конфірмація (миропомазання) та вінчання. Їх також доведеться провести наново. Церква закликала всіх, хто одружився після хрещення Аранго, терміново зв’язатися з єпархією.

Єпископ Фінікса Томас Дж. Олмстед закликав парафіян «разом зі мною молитися за отця Андреса і за всіх тих, хто постраждає від цієї скорботної ситуації». Він зазначив, що не вірить у те, що священник збирався нашкодити вірянам. Олмстед сказав, що рішення визнати хрещення, проведені Аранго, недійсними ухвалили після консультацій із Ватиканом.

Сам Андрес Аранго, звертаючись до парафіян у Фініксі, сказав, що з сумом дізнався про те, що чинив недійсні хрещення протягом усього свого служіння як священник. «Я глибоко шкодую про свою помилку і про те, як це вплинуло на багатьох людей у ​​вашому приході та інших місцях», — заявив він.

Аранго, який народився у Бразилії, став священником 1995 року, від 2001 року він живе у США. У різні роки він служив в одній із церков у Каліфорнії, потім ще в трьох в Арізоні, а останнім часом – у церкві Святого Григорія у Фініксі.

Comments are closed.