Білоруський акціоніст Уладзік Бохан хитрістю змусив вчителів школи №3 Петропавловська-Камчатського (Далекий Схід Росії) молитися до “ікон” провідника націоналістів Степана Бандери та судді з Білорусі Світлани Сніжко.

Він присвятив незвичайну акцію щорічному посланню до Федеральних зборів Володимира Путіна 29 лютого, під час якого диктатор пригрозив Заходу ядерною зброєю, повідомляє Телеграф.

Мінський пранкер відправив повідомлення педагогам цієї школи нібито від імені Російського історичного товариства, і вимагав у них помолитися перед іконами “святих Світлани та Степана”, зображення яких він також надіслав, а після цього зробити фотозвіт. Вчителі слухняно відправили знімки, про що Уладзік Бохан написав у своєму Телеграмі.

Акціоніст повідомив їм, що ці святі були канонізовані. Нібито ікони освятили в Українській Православній Церкві Московського Патріархату у лютому 2024 року.

Зважаючи на все, педагоги так і не зрозуміли, чиї зображення їм відправили. “Святим Степаном” виявився Степан Бандера, один із лідерів українського націоналістичного руху.

Впізнати “святу” було б ще важче. Це Світлана Сніжко, суддя із Білорусі. Саме вона визнала канал Бохана екстремістським.

Цю акцію прокоментував провладний Telegram канал Shot. Він повідомив, що педагоги одразу зрозуміли, що це провокація, і не повелися на неї, а повідомили правоохоронні органи. Але постає питання, звідки тоді у Бохана фотографії з “акції пам’яті”.

Нагадаємо, що у жовтні 2023 року у Калузі учні привітали Путіна з днем народження у відеозверненні. Ось тільки на плакатах школярів було намальовано не російського диктатора в молодості, а Степана Бандеру. То була чергова акція Бохана. Російські вчителі каверзи не помітили.

Comments are closed.