Парламентська асамблея Ради Європи вважає нелегітимним президента Російської Федерації Володимира Путіна, а Російську Православну Церкву визнала інструментом російського впливу й пропаганди, що зафіксувала у своїй резолюції.

Про це повідомила член постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ Євгенія Кравчук (фракція “Слуга народу”), пише Інтерфакс-Україна.

“Резолюцію ПАРЄ щодо смерті Навального вдалося перетворити на ще один потужний документ з підтримки України та засудження агресії путіна! Щойно депутати асамблеї ухвалили резолюцію “Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Володимира Путіна та його війні проти демократії”. 87 голосів за. (…) Асамблея закликала: офіційно визнати нелегітимність путіна як президента рф… визнати РПЦ як інструмент російського впливу та пропаганди, що не має нічого спільного зі свободою віросповідання та вираження поглядів”, – написала Кравчук.

За словами Кравчук, у резолюції ПАРЄ наголошується, що з моменту приходу до влади Путін будує режим, метою якого є ведення війни проти демократії та перекроювання європейського і світового порядку, встановленого після розпаду колишнього Радянського Союзу.

Вона зазначила, що ПАРЄ також закликала держави – члени ЄС посилити режим санкцій проти Росії як держави – спонсора тероризму, а також проти режиму Лукашенка в Білорусі.

Крім цього, за словами народної депутатки, резолюція містить заклик до держав – членів ЄС створити міжнародний механізм компенсації жертвам російської агресії проти України, до якого мають бути негайно переведені заморожені російські активи, а також спецтрибунал для розслідування злочину агресії проти України.

Резолюція закликає держави забезпечити притягнення Росії до відповідальності за систематичне застосування тортур та інших форм жорстокого поводження, яких зазнали тисячі ув’язнених у РФ, зокрема українські політв’язні, яких незаконно утримують у російських в’язницях із 2014 року, а також українські військовополонені.

“Окрім того, Асамблея підкреслила, що згідно з міжнародним гуманітарним правом російські нафтопереробні заводи мають вважатися законними цілями військових атак”, – зазначила Кравчук.

Comments are closed.