Парламент Естонії (Рійгікогу) ухвалив заяву, в якій засудив діяльність Московського Патріархату та оголосив його інститутом, що підтримує військову агресію РФ.

Про це повідомляє ERR, передає Укрінформ.

У заяві наголошується, що це стосується Московського Патріархату як інституту і керівного органу, а не людей, які дотримуються традицій православ’я, і закликали вірян “самостійно оцінити загрозу яка походить від ворожої діяльності і вжити необхідних кроків для припинення зв’язків з МП”.

Цю заяву підтримали 75 депутатів, 8 проголосували проти.

У заяві Рійгікогу засуджує війну, розв’язану Росією проти України, і незаконну анексію окупованих територій та наголошує, що терористичний путінський режим, який погрожує ядерною зброєю, став найбільшою загрозою миру як у Європі, так і в усьому світі. А патріарх Кирило від початку повномасштабного вторгнення “відкрито підтримує агресію терористичного режиму Росії і як інструмент пропаганди війни використовує ідеологію “русского міра”.

У заяві також згадується березневий з’їзд Всесвітнього російського народного собору під егідою Російської православної церкви, яким керував патріарх Кирило. Тоді був ухвалений документ, згідно з яким агресивна війна в Україні є священною війною проти України і всього західного світу, а сфера впливу РФ поширюється за межі території колишньої Російської імперії.

“Заклики Московського Патріархату приховують у собі загрозу безпеці та існуванню Естонії, зокрема пряму загрозу громадському та конституційному порядку в Естонії”, – зазначає Рійгікогу.

Згідно із заявою, Естонія виступає за свободу віросповідання, “але держава також має захищати населення від терористичної та іншої ворожої пропаганди”, а з урахуванням попередньої діяльності МП “зберігається висока загроза впливу на населення в цьому псевдорелігійному контексті”.

Рійгікогу також закликав всі держави і міжнародну громадськість перешкоджати ворожій діяльності Московського Патріархату.

Comments are closed.