Уряд Естонії на засіданні в четвер затвердив законопроект про внесення змін до закону про церкви і парафії, який наказує релігійним об’єднанням змінити статут і повністю відмовитися від зв’язків із Російською Православною Церквою.
Про це повідомляє Postimees.ee.
«Це починання необхідне тому, що Православна Церква, яка підпорядковується Московському Патріархату, є для Росії і Кремля найважливішим інструментом їхнього впливу в Естонії. Цьому треба покласти край», – заявив міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс.
За словами міністра, Естонська Православна Церква має змінити свій статут, повністю вийшовши з підпорядкування Москві.
Зокрема, поправками до закону виключається керівництво з боку особи або об’єднання, що має значний вплив і перебуває в іноземній державі, якщо це становить загрозу безпеці, конституційному ладу або громадському порядку естонської держави, підтримує військову агресію або закликає до війни, терористичного злочину чи іншого незаконного застосування збройної сили чи насильства, йдеться у пояснювальному листі до документа.
Після набуття поправок чинності релігійним об’єднанням та спільнотам буде надано два місяці на приведення статутів, складу правління та діяльності у відповідність до оновленого законодавства.
20 серпня Собор ЕПЦ МП схвалив нову редакцію статуту, згідно з якою було запропоновано прибрати з назви церкви згадку про Московський патріархат і дати їй нову назву – Естонська православна церква. Проте уряд із цим не погодився.
Влада республіки оголосила главу ЕПЦ МП митрополита Євгена (Євгена Решетнікова) загрозою для безпеки держави, йому було відмовлено у продовженні посвідки на проживання, і він був змушений залишити Естонію, продовживши керувати церквою дистанційно з Москви.