Папа Франциск заповів поховати його в базиліці Санта Марія Маджоре в Римі. Це місце має для нього особливе значення через ікону “Salus Populi Romani”, перед якою він молився перед і після кожної апостольської подорожі. Традиційно понтифіків хоронять у криптах під базилікою Святого Петра.
Про це написав ієремонах УГКЦ Юстин Бойко і розповів про процедуру похорону Римських архієреїв, пише РІСУ.
Папа також побажав бути похованим у простій дерев’яній труні з цинковою вставкою, відмовившись від традиційної практики використання трьох трун (кипарисової, свинцевої та дубової).
Як зазначає о. Юстин, процедура похорону Папи Римського, зокрема й Папи Франциска (як і будь-якого іншого понтифіка), регулюється спеціальним церковним документом під назвою: Apostolic Constitution “Universi Dominici Gregis” (лат. “Усією Божою отарою”), проголошена Папою Іваном Павлом ІІ 22 лютого 1996 року, з незначними пізнішими змінами.
Ця конституція визначає весь порядок подій після смерті папи, включаючи: підтвердження смерті, процедуру поховання, період “Sede vacante”, вибори нового Папи (конклав).
Папа має право заповісти особливості власного похорону — де, як, і чи ховатимуть його в криптах. Наприклад, Бенедикт XVI просив простоти — і був похований у гробниці Івана Павла ІІ (до перенесення останнього наверх).
Папа Франциск не залишив формального заповіту у юридичному сенсі, однак ще за життя він чітко висловив свої побажання щодо власного похорону та місця поховання.
Основні побажання Папи Франциска щодо похорону – спростити чин похорону.
У листопаді 2024 року Папа Франциск затвердив нову редакцію Ordo Exsequiarum Romani Pontificis — літургійного уставу для похорону Папи Римського. Цей документ замінив попередню версію від 2000 року. Метою змін було підкреслити духовний вимір похорону як пастиря, а не світського володаря .
Папа побажав бути похованим у простій дерев’яній труні з цинковою вставкою, відмовившись від традиційної практики використання трьох трун (кипарисової, свинцевої та дубової) .
Замість традиційного поховання в криптах під базилікою Святого Петра, Папа Франциск обрав базиліку Санта Марія Маджоре в Римі. Це місце має для нього особливе значення через ікону “Salus Populi Romani”, перед якою він молився перед і після кожної апостольської подорожі.