«Мир нехай буде з усіма вами!». Христовим вітанням, сказаним у день воскресіння, новообраний Папа Лев XIV розпочав своє перше слово, сказане з лоджії базиліки Святого Петра у Ватикані.

Про це повідомляє Vatican News.

«Мир нехай буде з усіма вами! Дорогі браття і сестри, це перше привітання Воскреслого Христа, Доброго Пастиря, який проклав шлях для Божого стада. Я теж хотів би, щоб це привітання миру увійшло у ваші серця, досягло ваших родин, усіх людей, де б вони не були, усіх народів, усієї землі. Мир вам!» – сказав Святіший Отець, слова якого зустріли гучні оплески.

«Це мир Воскреслого Христа, – вів далі він, – беззбройний і обеззброюючий мир, смиренний і витривалий. Він походить від Бога, Бога, який любить нас усіх беззастережно. У наших вухах все ще звучить слабкий, але завжди відважний голос Папи Франциска, який благословляв Рим!» – мовив він, згадуючи про те, як його попередник 18 днів тому уділяв своє останнє благословення.

«Дозвольте мені розвинути це благословення: Бог любить нас, Бог любить вас усіх, і зло не переможе! Ми всі в Божих руках. Тому без страху, об’єднавшись, рука в руку з Богом і один з одним, прямуймо вперед. Ми є учнями Христа. Христос іде перед нами. Світ потребує Його світла. Людство потребує Його як моста, щоб його досяг Бог і Його любов. Допоможіть і нам, і один одному будувати мости, діалогом, зустріччю, єднаючись, щоб бути одним народом, який завжди перебуває в мирі. Дякую Папі Франциску!».

Далі Папа Лев XIV подякував співбратам-кардиналам, за те, що обрали його Наступником святого Петра, щоб разом з ними прямувати вперед «як об’єднана Церква, завжди шукаючи мир, справедливість, завжди стараючись трудитися як люди, вірні Ісусові Христові, без страху, щоб звіщати Євангеліє, щоб бути місіонерами». Він нагадав, що є вихідцем із чернечої родини августиніянців і повторив слова святого Августина: «З вами я – християнин, а для вас – єпископ».

«Особливі вітання скеровую до Церкви Риму! Ми повинні разом шукати способів бути місіонерською Церквою, Церквою, яка будує мости, діалог, завжди відкритою, яка ця площа з розпростертими обіймами. Для всіх, всіх, хто потребує нашої милосердної любові, нашої присутності, нашого діалогу та любові». Святіший Отець також скерував кілька слів іспанською мовою до вірних дієцезії Чіклайо в Перу, де він служив як єпископ перед призначенням до Римської курії.

«Для всіх вас, браття і сестри Риму, Італії, всього світу, ми хочемо бути синодальною Церквою, Церквою, яка прямує вперед, Церквою, яка завжди прагне миру, яка завжди шукає милосердної любові, яка завжди старається бути близькою, особливо до тих, хто страждає», – підсумував Лев XIV, а перед тим, як уділити своє перше благословення, нагадав, що цього дня підноситься особлива благальна молитва до Богородиці в Помпеях, а тому запросив усіх проказати разом молитву «Радуйся, Маріє».

«Отож, я хотів би помолитися разом з вами. Молімося разом за цю нову місію, за всю Церкву, за мир у світі і просімо Марію, нашу Матір, про цю особливу благодать», – запросив Папа.

Що відомо про Папу Лева XIV

Роберт Френсіс Превост народився в Чикаго 14 вересня 1955 року. Він завершив середню освіту у малій семінарії Ордену Святого Августина у 1973 році. Превост отримав ступінь бакалавра математичних наук в Університеті Вілланова в 1977. Він приєднався до августинців 1 вересня 1977 року, прийняв свої перші обіти 2 вересня 1978, а – вічні обіти 29 серпня 1981 року. Наступного року він отримав ступінь магістра богослов’я у Чикаго.

Превост був висвячений на священика Ордену Святого Августина в Римі 19 червня 1982 року. Він отримав ліценціат і докторський ступінь у галузі канонічного права в Папському університеті Святого Томи Аквінського в Римі в 1984 та 1987 роках, відповідно.

Превост приєднався до місії августиніанців у Перу 1985 року і з 1985 по 1986 рік обіймав посаду канцлера територіальної прелатури Чулуканаса. З 1987 по 1988 рік він провів у Сполучених Штатах як керівник покликань та директор місії августинської провінції Чикаго. Потім він повернувся до Перу, провівши наступні десять років на чолі семінарії августиніаців в Трухільо і викладаючи канонічне право в єпархіальній семінарії, де він також був префектом навчання. Він служив суддею регіонального церковного суду та членом Колегії консультантів Трухільо. Він також очолював громаду на околиці міста.

У 1998 році Превост був обраний провінціалом августинської провінції Чикаго і повернувся до Сполучених Штатів, щоб обійняти цю посаду 8 березня 1999.

У 2001 році Превост був обраний на шестирічний термін генеральним пріором августинців. Його було обрано на другий шестирічний термін у 2007 році. З 2013 по 2014 рік Превост був директором освіти в монастирі Святого Августина в Чикаго, а також першим радником і провінційним вікарієм провінції Божої Матері Доброї ради, який охоплює Середній Захід Сполучених Штатів.

3 листопада 2014 року Папа Франциск призначив Превост апостольським адміністратором єпархії Чиклайо та титулярним єпископом Суфара. Єпископську хіротонію отримав 12 грудня 2014 року. 26 вересня 2015 року він був призначений єпископом Чіклайо.

13 липня 2019 року Превост був призначений членом Конгрегації у справах духовенства. 15 квітня 2020 року його було призначено апостольським адміністратором Кальяо в Перу. 21 листопада 2020 року Папа Франциск призначив його членом Конгрегації у справах єпископів.

30 січня 2023 року Папа Франциск призначив його префектом Дикастерії у справах єпископів з 12 квітня з титулом архієпископа-єпископа емерита Чиклайо.

6 лютого 2025 року Папа Франциск підніс до сану кардинала Роберта Френсіса Превоста, надавши йому титул субурвікарної єпархії Альбано.

З 8 травня 2025 року – 267-й папа Римський, глава Католицької Церкви.

Як повідомляла РП, конклав обрав новим главою Католицької Церкви – Папу Лева XIV (кардинала Роберта Френсіса Превоста).

Comments are closed.