Росія є природним ворогом релігійної свободи, як і її головні союзники – КНР, КНДР та Іран.

Про це сказав у своїй доповіді голова ДЕСС Віктор Єленський під час круглого столу «Свобода совісті під окупацією: переслідування релігійних громад на тимчасово окупованих територіях України».

«Людина, яка визнає над собою лише Божу владу і не погоджується на поклоніння земному “господарю”, уже становить виклик для тоталітарних режимів світогляду», — підкреслив Віктор Єленський.

Репресивна практика РФ щодо переслідувань на релігійному ґрунті употужнюється і на тимчасово окуповані території України. Віктор Єленський звернув увагу на те, що російські репресивні практики у релігійній сфері перевищують за жорстокістю ті, що існували у часи пізнього СРСР. Свідки Єгови, які у брежневські часи отримували 2-3 роки позбавлення волі за відмову від армійської служби, зараз отримують по 6-8 виключно за свої релігійні переконання.

У своїй доповіді Голова ДЕСС також розповів що дедалі частіше релігійні об’єднання ведуть власний облік зруйнованих культових споруд, конфіскованого на тимчасово окупованих територіях майна і споруд, ув’язнених та замордованих священнослужителів.

«Наше завдання не проходити повз жоден факт переслідувань окупантами, не втратити жодної людської долі», — наголосив Віктор Єленський.

Голова ДЕСС також зауважив, що значна кількість свідчень досі не є належно задокументованою. У зв’язку з цим він повідомив, що у випадку наявності інформації про переслідування, незаконні затримання або інші порушення прав людини за релігійною ознакою громадяни можуть звертатися до ДЕСС. Він особливо підкреслив, що Служба гарантує конфіденційність отриманих даних.

Насамкінець Віктор Єленський наголосив на важливості постійного представлення українських свідчень на міжнародних майданчиках. Як приклад він навів зустрічі та консультації з американськими конгресменами і європейськими парламентарями, під час яких представники українських євангельських протестантських Церков мали змогу безпосередньо розповісти про масштаби релігійних переслідувань і злочинів, вчинених РФ.

Comments are closed.