Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 10 липня 2026 року у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі зустрівся зі співробітниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій на чолі з головою – генерал-лейтенантом служби цивільного захисту Андрієм Даником.

Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

Предстоятель Православної Церкви України подякував рятувальникам за самовіддану працю з ліквідації наслідків нещодавнього російського удару по Успенському собору Києво-Печерської лаври та відзначив їх церковними нагородами.

«Ви звершили надзвичайно важливу справу – зберегли наш Успенський собор після влучання російського дрона. Тож сьогодні ми хочемо подякувати вам і відзначити ваші старання задля порятунку нашої визначної української святині», – зазначив він.

Як повідомляла РП, унаслідок масованої атаки на Київ сталася пожежа на території Києво-Печерської лаври.  Займання сталося внаслідок прямого влучання. За даними рятувальників, в Успенському соборі площа загоряння даху становила 800 квадратних метрів.

Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній назвав обстріл Києво-Печерської лаври черговим російським злочином проти людяності, проти історії, проти християнства.

Намісник Києво-Печерської лаври єпископ ПЦУ Авраамій повідомив, що завдяки діям братії, духовенства, працівників та відповідних служб під час пожежі в Києво-Печерській лаврі було організовано термінову евакуацію святині і богослужбових предметів, стародавніх ікон, антимінсів та інших святинь, які становлять не лише церковну, але й національну та загальнолюдську цінність.

Як повідомляла РП, медіаресурси УПЦ МП написали, що в Успенський собор Києво-Печерської лаври могли влучити не росіяни, а “ракета ППО”, або ж це міг бути “випадковий приліт”.

Comments are closed.