Очільник церкви “Відродження” пастор Володимир Мунтян, якого українські ЗМІ систематично підозрюють у шахрайстві, став героєм публікацій в європейських засобах масової інформації. Зокрема, німецькі видання прямо називають Мунтяна шарлатаном та самопроголошеним апостолом, а польське видання «Warsaw Point» оприлюднило інформацію про польську сім’ю, яка знаходячись у Києві, віддала “апостолу” 470 тис. євро.

У публікації за 19 січня «Warsaw Point» розповідає про родину з Польщі, яка під час перебування в столиці України відвідала зібрання духовного центру “Відродження”. Знаходячись у стані гіпнозу, зазначає видання, сім’я віддала пастору Володимиру Мунтяну 470 тисяч євро. А довірились останньому, бо той проголошує себе всесвітнім цілителем від тяжких хвороб та родових проклять. Після того, як подружжя прийшло до тями і усвідомили, яку саме суму грошей віддали Мунтяну, постраждалі звернулися до правоохоронних органів. Однак, як вказує видання, розслідування вказаного інциденту є безперспективним.

Німецькі ж ЗМІ, на відміну від польских, не добирали слів стосовно діяльності Мунтяна, прямо називаючи його шарлатаном та самопроголошеним апостолом. Матеріали про діяльність українського пастора Мунтяна вийшли в ряді німецьких видань, зокрема, у «Die Welt», «Bz Zeitung» та «Berliner».

Німецькі ЗМІ акцентували увагу саме на «фейкових» зціленнях під час крусейду у Берліні, який очолив 14 січня сам Мунтян. Вказане «шоу» відвідало близько 2 тис.осіб, які мали надію зцілитися та отримати боже помазання.

Зазначимо, що європейське “турне” пастора Мунтяна привернуло надзвичайну увагу німецької преси, а також релігієзнавців, які в матеріалах негативно оцінюють діяльность «лже-апостола».

Нагадаємо, що “тринадцятий Апостол”, як сам себе іменує уродженець Дніпра Мунтян, відбував 3 роки покарання у 10-й спецколонії Кривого Рогу за крадіжки і шахрайство. Безліч фахівців, що аналізували виступи пастора, вказують, що він застосовує як класичні прийоми еріксонівського гіпнозу, так і нетрадиційні, де велику роль відіграють візуальні і звукові ефекти, що вводять в транс довірливу публіку.

Comments are closed.