У Львові кілька десятків людей влаштували акцію протесту біля церкви Української православної церкви Московського патріархату на просп. Червоної Калини. Храм, за словами пікетувальників, зведений незаконно, а тому його потрібно демонтувати. Про це повідомляє Espreso.tv з посиланням на Дивись.info.

Пікетувальники прийшли із плакатами та м’якими іграшками, аби висловити мирний протест. Натомість сталися сутички із представниками Московського патріархату. Після цього прихильники УПЦ МП відразу зайшли до храму. Церкву оточила поліція, поки в храмі відбувалася служба.

За інформацією поліції, мітинг був санкціонованим. У заході брали участь близько 30 людей.

Напередодні під час засідання сесії депутат Львівської міськради, “свободівець” Андрій Карбовник вимагав демонтувати храм.

Як повідомляє Zaxid.net, 29 січня прес-служба Львівської єпархії УПЦ МП офіційно прокоментувала заклики протестувальників демонтувати храм.

У заяві вказано, що конфлікт навколо храму штучно створюють радикальні організації для отримання політичної підтримки.

“Всі звинувачення представників “Свободи” та інших радикальних сил, які намагаються зруйнувати міжконфесійний мир у Львові, є абсурдними. Конфлікт, який стався під час недільного Богослужіння 28 січня, є штучно вигаданим та безпідставно організованим силами, які на святому хочуть заробити свої грішні рейтинги”, – наголошують у заяві прес-служби Львівської єпархії УПЦ МП.

Там також стверджують, що храм збудований законно, що підтверджено низкою рішень львівських судів.

При цьому, згідно з листом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львові від 12.09.2017 року та листом виконкому Львівської міськради від 14.08.2017 року,  релігійна громада УПЦ (МП) збудувала об’єкт нерухомого майна без будь-якої дозвільної документації, а земельну ділянку на пр. Червоної Калини, 89 самовільно захопила без жодних прав на землекористування.

Comments are closed.