В Австрійському державному архіві вдалося розшукати фото села Старосілля, яке знаходиться в Маневицькому районі на Волині. На фото є, зокрема, зображення втраченого для сучасників храму – Свято-Климентівської дерев’яної православної церкви. Світлина була зроблена військовим австрійським фотографом в 1914-1918 роках. повідомляє unian.net з посиланням на ВолиньPost.

Відомо, що святиня в селі Старосілля була зведена в 1885 році руками прихожан. Поруч з церквою була дерев’яна дзвіниця, яка теж добре проглядається на одному з представлених фото. Не виключено, що це єдине зображення храму.

В кінці ХІХ століття до Свято-Климентівської православної церкви приходило 1378 прихожан, з них 680 були чоловіки, інші 698 – жінки. Відомий дослідник Волині, Олександр Цинкаловським повідомляє в своїй праці, про те, що в Старосіллі існувала церковнопарафіяльна школа, а в 1887 році відкрито однокласне народне училище.

На жаль, в 1929 році Свято-Климентівська дерев’яна церква згоріла від блискавки. І більше не була відновлена. Проте руками парафіян в 1930 році було розпочато будівництво вже кам’яної святині – Свято-Успенської церкви. Храм був зведений в 1933 році.

Comments are closed.