Єпископ Томас Папроцкі зі Спрінгфілда, штат Іллінойс, США, постановив, що вірянин його дієзеції, впливовий сенатор Демократичної партії Річард (Дік) Дарбін не буде допущений до Святого Причастя. Таке рішення єпископ ухвалив через уперте і відкрите (маніфестаційне) тривання політика у тяжкому гріху.
Сенатор Дарбін, разом з іншими 13-ма сенаторами-католиками, нещодавно голосував проти ухвалення заборони абортів після 20 тижня вагітності. Про це інформує сайт РІСУ з посиланням на CREDO.
Єпископ Папроцкі ствердив, що це — а також численні попередні голосування — виключає сенатора з євхаристійного спілкування та суперечить ученню Церкви у справі життя.
Він послався на канон 915 Кодексу канонічного права, який каже, що «до Святого Причастя не належить допускати екскомунікованих або підданих інтердикту, після наміру або декларації покарання, як також інших осіб, що уперто тривають у явному тяжкому гріху». — Сенатор Дарбін не буде допущений до Святого Причастя, доки не висловить жалю за свій гріх. Це рішення не має на меті покарання, але має привести до переміни серця. Сенатор Барбін колись був пролайфістом. Я щиро молюся, аби він знову став по стороні життя, — написав єпископ Папроцкі.
Схожу позицію зайняв 2013 року Папа Франциск. У листі до аргентинських єпископів він написав, що не можна приймати Святе Причастя і водночас вчинком чи словом діяти проти заповідей, зокрема коли підтримують аборти, евтаназію чи інші тяжкі злочини проти життя й сім’ї. Папа підкреслив, що відповідальність лежить зокрема на законодавцях, керівниках урядів та працівниках служби здоров’я.
Минулого року сенатор Дарбін був одним із двох членів сенатської комісії, хто «спік» кандидатку в судді Апеляційного суду в Чикаго проф.Емі Коні Барет. Дарбін разом із сенаторкою Діаною Фейнштейн заявляв, що католицька віра видатної жінки-юриста може їй перешкоджати у виконанні обов’язків судді. Сенатор Дарбін прямо запитував кандидатку, чи вона ортодоксальна католичка (що вона підтвердила).
Як підкреслювали коментатори, це було порушенням американської конституції, яка проголошує, що «ніколи довірення в служінні Сполученим Штатам якоїсь посади або публічної функції не може ставитися в залежність від визнання віри».