В селі Гулівка Ковельського району на Волині в корінні поваленого, ймовірно, від сильного вітру дерева неподалік лісу знайшли євхаристійний набір та антимінс.Про це інформує прес-служба Волинської єпархії УПЦ КП. 

До євхаристійного набору, як зазначають в інформаційному відділі єпархії, входять чаша, дискос (особлива тарілка на підставці), лжиця (ложечка) та копіє (списоподібний ніж). Антимінс – освячений плат із зашитою частинкою мощей когось із святих. Усе це є обов’язковим для звершення Божественної Літургії.

На знайденому антимінсі збереглися два архієрейські підписи. Перший – єпископа Никона (Бессонова), вікарія Волинської єпархії, зроблений 1910 р. Другий належить архієпископові Олексію (Громадському), датований 1935 р.

Настоятель парафії Почаївської ікони Божої Матері УПЦ КП протоієрей Дмитро Андрухів розповів інформаційній службі єпархії, що церковне начиння знайшов місцевий житель. Усе воно було законсервоване у восковому кубі, тому й збереглося неушкодженим. Як опинилося під деревом – невідомо. Душпастир припустив, що, можливо, якийсь священик сховав його під час переслідувань Церкви радянською владою.

Зараз євхаристійний набір зберігається в настоятеля, антимінс – передано у Волинську православну богословську академію.

У Волинській єпархії нагадують, що громаду Почаївської ікони Божої Матері Київського Патріархату в с. Гулівка, де храм використовує УПЦ Московського Патріахату, створено нещодавно. 5 серпня 2014 р. декан протоієрей Іван Бонис із благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїла освятив хреста на місці, де має постати нова церква.

Comments are closed.