Архиєпархія Неаполя передала до Ватикану 1200-сторінкове досьє, в якому наводяться докази гомосексуальних зв’язків кількох десятків італійських священнослужителів, зобов’язаних зберігати целібат. У досьє зібрані різні факти: імена, дати, листування в WhatsApp, фото і відео. У ньому також описані випадки, коли священики платили за секс, повідомляє Медуза.

Досьє зібрав неаполітанець Франческо Манджакапра, який називає себе співробітником гей-ескорту і стверджує, що надавав різні секс-послуги священикам. За словами Манджакапри, він вирішив скласти досьє і передати його верхівці католицької церкви, так як не міг більше терпіти лицемірства деяких її членів.

«Моя мета – не заподіяти зло зазначеним людям, але показати їм, що це подвійне життя, незважаючи на його удавану зручність, не корисне ні їм самим, ні людям, для яких вони повинні бути прикладом. Поведінка цих прелатів – результат безкарності, до якої звикли керівники церкви», – пояснив Манджакапра. Він додав, що всі описані ним випадки стосуються відносин з повнолітніми, тому мова йде «не про злочин, а про гріх».

Франческо Манджакапра

Газета Corriere della Sera повідомила, що ознайомилася з досьє і воно «вражаюче». Фотографії, що входять до нього, газета назвала «жорсткими». За твердженням видання, в досьє говориться про 60 священнослужителів, хоча Newsweek наводить інші цифри – 34 «активних гомосексуалів» з числа служителів церкви і шість семінаристів. Витяги з досьє опублікував таблоїд Dagospia.

У Ватикан документи потрапили з Неаполітанської єпархії, куди спочатку звернувся Манджакапра. Архиєпископ Неаполя Крезенціо Cепе заявив, що жоден зі згаданих в досьє священиків не служить в Неаполі, тому єпархія не стала заглиблюватися у справу, а просто передала документи далі. За його словами, всі, «хто припустився помилки», повинні заплатити за неї і покаятися в заподіяній шкоді”.

Архиєпископ Крезенціо Сепе

Франческо Манджакапру називають «найвідомішим і найрозкутішим ескортом Неаполя».  Як пише La Stampa, в числі його клієнтів – відкриті геї, сімейні чоловіки, що приховують свою орієнтацію, пари, фетишисти, мазохісти і, як з’ясувалося, священики. У березні 2017 року він опублікував автобіографічну книгу «Номер один. Визнання повії». У ній він розповів, як вирішив зайнятися проституцією: отримавши освіту юриста і пропрацювавши кілька років, Манджакапра дізнався, що може заробити свою місячну зарплату за півгодини сексу.

Франческо Манджакапру

Одним з клієнтів Манджакапри був священик Джанлука Моріні, що служив в Тоскані і прозваний згодом Доном Євро за свої витрати. Моріні користувався послугами Манджакапри, представляючись йому суддею, але той випадково впізнав священика, побачивши його в церковному одязі.

Священик Джанлука Моріні

Працівник ескорту задумався, звідки у священика стільки грошей – не тільки на секс, а й на вечері в дорогих ресторанах і подарунки. Франческо припустив, що Моріні може витрачати на це пожертви віруючих.

У 2015 році Манджакапра повідомив про свої стосунки зі священиком в Тосканську єпархію. Він також детально вивчив список своїх клієнтів і виявив в ньому ще десятки священнослужителів. Ця інформація увійшла в його книгу і пізніше стала основою досьє.

Єпархія Масса-Каррара-Понтремолі вжила заходів лише в 2016 році, після розслідування телеканалу Italia 1 про дозвілля Моріні, де стверджувалося, що священик витрачає великі суми на дорогі готелі, послуги чоловіків-повій і кокаїн. Моріні відсторонили від служби нібито за станом здоров’я.

Книга Франческо Манджакапру “Визнання повії”

Як стверджує католицький сайт Church Militant, за допомогою шантажу Моріні зміг домогтися, щоб єпископ Масса-Каррара-Понтремолі надав йому для подальшого проживання віллу вартістю 200 тисяч євро і прислугу.

Відносно єпископа і священика було розпочато розслідування, а в січні 2018 року прокурор провінції Масса-Каррара попросив винести їм обвинувальний вирок у справі про шахрайство і розтраті церковних коштів.

Крім цього, Джанлуку Моріні звинуватили в шантажі і розповсюдженні наркотиків. Як повідомляє італійська газета Il Tirreno, 23 січня 2018 Ватикан виніс Моріні заборону на служіння.

Comments are closed.