З 7 березня до 7 квітня в латвійському місті Резекне, в Латгальському культурно-історичному музеї триватиме виставка дерев’яних скульптур священика і різьбяра по дереву Антона Рімовіча з фондів Шауляйського музею «Aušros» (Литва). Про це повідомляє Благовест.

Виставка називається “Антон Рімовіч: Богу і людині”.

Антон Рімовіч народився 28 жовтня 1865 року в селищі Шакінас, в Шауляй (Литва). Все своє життя він присвятив служінню Богу і різьбі по дереву, після його смерті залишилися близько 500 робіт. Він – єдиний з відомих священиків-різьбярів по дереву, що освоїв майстерність шляхом самонавчання.

Міжнародний проект здійснений в результаті співпраці музею Шауляй «Aušros» і музею Балвський краю, оскільки значну частину свого життя Рімовіч служив в Балвський католицькому костелі.

Як повідомляється на порталі Резекне, виготовлення хрестів є одним з унікальних явищ литовського народного мистецтва і культури. Пам’ятки дерев’яного зодчества сакрального характеру (хрести, розп’яття в селах і на перехрестях із зображенням розп’ятого Христа, скульптури святих) – це специфічний литовський спосіб вираження духовності через культуру і мистецтво, що відображає благання, молитви, подяку, щастя або біль і підтверджує талант художника.

Comments are closed.