Помер відомий київський археолог Гліб Івакін. Як повідомили “УНІАН-Релігії” близькі покійного, смерть настала сьогодні.

Про день і місце прощання, а також про те, де поховають археолога, буде повідомлено додатково.

Відомий археолог став науковим керівником “Парку Київська Русь” Івакін гліб Юрійович – вчений у галузі історії та археології Київської Русі та пізньосередньовічної України. Член-кореспондент Національної академії наук України (2009), доктор історичних наук (1997), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1983, 2002).

Археологи: фундамент Десятинної церкви необхідно терміново засипати Народився 30 січня 1947 року в Києві. З 1974 року працював в Інституті археології АН України (нині Інститут археології НАН України): з 1997 року – провідний науковий співробітник, з 2003 року – заступник директора з наукової роботи.

Брав участь у розкопках археологічних пам’яток Києва X-XVIII ст. на Подолі, Печерську, у Верхньому Києві, Гончарах і Кожум’яках і в інших історичних місцях, очолював архітектурно-археологічні дослідження під час відновлення Михайлівського Золотоверхого собору, Успенського собору Києво-Печерської лаври, церкви Успіння Пресвятої Богородиці Пирогощі. Одним з перших звернув особливу увагу на необхідність археологічного дослідження одного з «темних» періодів історії України – післямонгольских часів (друга половина XIII–XVII ст.). Займався створенням заповідних та охоронних зон Києва та інших історичних центрів України.

Comments are closed.