Голова Верховної Ради Андрій Парубій, перебуваючи у Грузії з нагоди святкування 100-річчя Першої Республіки Грузія, зазначив, що відновлення автокефалії йде нога в ногу з відновленням державності, повідомляє офіційний сайт українського парламенту.

Під час брифінгу він повідомив, що планує обговорити питання щодо підтримки автокефалії України і з Президентом Грузії, і з Головою Парламенту, і з Святішим Патріархом Іллею ІІ, тому що «підтримка Грузинською Православною Церквою української автокефалії є дуже важливою».

За його словами, Святіший Патріарх Ілля ІІ дуже часто бачиться з українськими єпархами, він розуміє і знає важливість відновлення Української Православної Автокефальної Церкви.

«Відновлення автокефалії, століття якої Грузія відзначала минулого року, фактично нога в ногу йшло з відновленням державності, – сказав Парубій. – Незалежна церква і незалежна держава будувались разом – і Грузія знає вагу і ціну важливості своєї незалежної церкви».

У цьому контексті Голова українського парламенту висловив сподівання на підтримку Грузинської Православної Церкви.

«Ми дуже розраховуємо на підтримку і Патріарха, і Грузинської Православної Церкви прагнення України і усіх українців до створення Української Православної Автокефальної Церкви. Сподіваюся, що на рівні Президента і Спікера (Грузії – прим.) ця ідея підтримана повністю, і я дуже сподіваюсь, що і Патріарх цю ідею підтримає», – зазначив Голова Верховної Ради України, підтвердивши розуміння ними важливості, значення та прагнення України до побудови своєї Церкви.

За його словами, ці питання вони проговорюватимуть як світська влада:

«Ми ні в якій мірі не прагнемо втручатися в релігійну сферу. Ми можемо тільки відображати інтерес і бажання українців і грузин».

Парубій зазначив, що ця ідея знаходить розуміння і підтримку серед депутатів і керівництва Парламенту Грузії, і висловив сподівання, що коли буде прийнято рішення про Томос, то Україна отримає підтримку, у тому числі, і Грузинської Автокефальної Православної Церкви.

Спікер повідомив, що з Патріархом зустрічалося вже багато українських ієрархів з проханням підтримки цієї ідеї, але «світська влада теж є виразником волі мільйонів українців».

«Ми можемо лишень звертатися з проханням підтримати волю і прагнення українців і наголошувати на тому, яку деструктивну роль, на жаль, на етапах російської агресії відігравали деякі представники Російської Православної Церкви, коли фактично церква використовувалась не як релігійна організація, а як політичний інструмент», – сказав він, пригадавши ситуацію з тим, що бойовики Гіркіна, перша диверсійна група, мала місце розташування в одному з православних монастирів.

Голова Верховної Ради наголосив на тому, що, на превеликий жаль, церкву використовують як політичний інструмент для пропаганди так званого «русского мира», для пропаганди агресії і вбивства українців.

«І, наголошуючи на цих аспектах, які безпосередньо стосуються світської влади і безпеки української держави, і безпеки кожного громадянина, ми наголошуємо на важливості і необхідності створення країнської незалежної Помісної Автокефальної Церкви, – підкреслив він. – Наші аргументи знаходять розуміння і підтримку, і я дуже вірю, що ми цього року зможемо дочекатись цього історичного рішення».

Comments are closed.