Під час обходу медичної частини установи Василюк зайшов до палати, де перебував Сенцов.
“Священнослужитель поцікавився станом його здоров’я. Олег Сенцов відповів, що почуває себе нормально і перебуває під наглядом медичних працівників. Скарг на умови утримання у нього немає”, – стверджують в управлінні ФСВП.
Там також повідомили, що ієрей запропонував Сенцову поговорити без присутності сторонніх або сповідатися.
“Сенцов подякував, але відмовився, пояснивши, що допомоги священнослужителя не потребує”, – йдеться в повідомленні.
31 липня отцю Григорію (Міхнову-Вайтенко), єпископу апостольської православної церкви, відмовили у зустрічі з Сенцовим.
“Почувши “Сенцов Олег Геннадійович, 1976 р.н.”, Новіков (Начальник в Ямало-Ненецькому автономному окрузі полковник внутрішньої служби Олександр Новіков – ред.) просто змінився в обличчі і заявив мені дослівно так: Я не бачу доцільності у Вашій зустрічі з Сенцовим”, – повідомив отець Григорій.
Отець залишив відповідні заяви на допуск до Сенцова полковнику, а також в прокуратуру зі скаргою про недотримання закону керівництвом ФСВП Ямало-Ненецького АО.
Російський закон дозволяє священнослужителям, які належать до зареєстрованих в установленому порядку релігійних об’єднань, відвідувати людей, що перебувають у місцях позбавлення волі.
Пізніше у російській Федеральній службі виконання покарань заявили, що не допустили до незаконно засудженого українця Олега Сенцова священика, оскільки про його візит Сенцов не подавав заяв і прохань про запрошення і зустрічі.
Також у відомстві заявили, що “з метою забезпечення свободи совісті та свободи віросповідання засуджених за ВК-8 УФСВН Росії по ЯНАО закріплений священнослужитель російської православної церкви отець Максим, який регулярно відвідує даний заклад і проводить релігійні обряди і церемонії, а також особисті зустрічі із засудженими”.