Уповноважений із прав людини в російському Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолій Сак повідомив недостовірну інформацію, заявивши, що до нього «ніхто не звертався» з приводу дозволу на побачення з українським режисером Олегом Сенцовим, якого утримують у російській колонії міста Лабитнангі.
Про це Крим.Реалії повідомив 4 серпня архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент.
За його словами, архієпископ телефоном говорив Анатолію Саку про своє бажання відвідати Сенцова і нагадав, що режисер писав заяву, в якій висловлював бажання зустрітися з архієпископом Сімферопольським і Кримським УПЦ КП.
«Тижнів зо три тому він (уповноважений із прав людини в російському Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолій Сак – КР) був у Криму. Я йому подзвонив мобільним телефоном із проханням зустрітися. Він мені сказав, що з Криму вже виїхав і перебуває в Тюмені. Я сказав, що хотів би обговорити з ним одне питання. Він каже: «Щодо Олега Сенцова?». Я кажу: «Так, хотів би обговорити питання щодо допуску в колонію…» Я сказав, що направив лист Москальковій і до управління УФСВП у Ямало-Ненецькому автономному окрузі, керівництву», – розповів Крим.Реалії архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент.
«На що він мені сказав, що він не вирішує питання допуску на зустріч до Сенцова, і якщо я хочу отримати допуск, то повинен звернутися безпосередньо у ФСВП у Москві. Його заява, що до нього ніхто не звертався, виглядає, щонайменше, як брехня», – підкреслив архієпископ Климент.
Анатолій Сак збирається зустрітися 5 вересня з українським режисером Олегом Сенцовим.
Раніше Комісія з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу Росії вдруге відмовилася прийняти клопотання архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента про помилування Сенцова.
У Кремлі вважають, що Сенцов повинен особисто звернутися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про помилування.
Засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських в’язницях. 31 травня він заявив, що його «не цікавить обмін», адже він – «людина, яка йде до кінця».
Сенцова і кримського анархіста Олександра Кольченка затримали представники російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.
Правозахисний центр «Меморіал» вніс Сенцова й Кольченка до списку політв’язнів.