Архієреї УПЦ МП на чолі з митрополитом Онуфрієм здійснили над архімандритом Нестором (Доненком) хіротонію (рукопокладення) в єпископа Ялтинського, вікарія Сімферопольської єпархії УПЦ Московського Патріархату.

Таїнство відбулося 27 вересня під час Літургії в Хрестовоздвиженському храмі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври, йдеться на офіційному сайті УПЦ МП.

Водночас блогер Сергій Чапнін, колишній головний редактор “Журналу Московської патріархії”, звернув увагу громадськості на те, що це рукопокладення відбулося рано вранці в атмосфері таємності, передає Релігія в Україні.

“В Україні відбуваються дивовижні події. Сьогодні (27 вересня, – ред.) архимандрит Нестор (Доненко) таємно висвячений на єпископа Ялтинського. Але журналу вчорашнього Синоду з рішенням про рукопокладення я щось не знайшов. І літургія відбувалася о 6-й (!) ранку, без анонсу і звичайної в таких випадках інтернет-трансляції. Я раніше ще ніколи не чув, щоб літургія з єпископської хіротонією відбувалася о 6-й ранку. У чому справа? Чи можна говорити про те, що в практиці УПЦ МП є секретні журнали Синоду, що не публікуються? Якщо так, то які там рішення? Або в Статуті є норма, що єпископську хіротонію у виняткових випадках може бути скоєно без рішення Синоду, тільки волею предстоятеля?” – ставить риторичні заптання Чапнін.

“Хіротонія Доненка тим дивніше, що два роки тому Синод уже прийняв рішення про вікарії для митрополита Лазаря Кримського, але хіротонія досі не відбулася. Кажуть, кандидат боїться приїжджати в Україну. А як тоді приїхав архимандрит Нестор (Доненко)? Таємними стежками? І так само стрімко поїхав? Мені здається, це необачне рішення. Зараз важливо, щоб всі рішення приймалися відкрито, публічно”, – наголосив блогер.

Сергій Чапнін опублікував фотографію єпископа Нестора (Доненка) одразу після хіротонії (на фото зліва).

[cmsmasters_row data_shortcode_id=”8enjtkvh62″ data_padding_bottom_mobile_v=”0″ data_padding_top_mobile_v=”0″ data_padding_bottom_mobile_h=”0″ data_padding_top_mobile_h=”0″ data_padding_bottom_tablet=”0″ data_padding_top_tablet=”0″ data_padding_bottom_laptop=”0″ data_padding_top_laptop=”0″ data_padding_bottom=”50″ data_padding_top=”0″ data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center” data_color=”default” data_bot_style=”default” data_top_style=”default” data_padding_right=”3″ data_padding_left=”3″ data_width=”boxed”][cmsmasters_column data_width=”1/1″ data_shortcode_id=”5lxaykp4ao” data_animation_delay=”0″ data_border_style=”default” data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center”][cmsmasters_html shortcode_id=”4383po8in”]PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL3Bvc3QucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGY2hhcG5pbiUyRnBvc3RzJTJGMTAyMTAwMzYyMTg2NjA4Njkmd2lkdGg9NTAwIiB3aWR0aD0iNTAwIiBoZWlnaHQ9Ijc0NSIgc3R5bGU9ImJvcmRlcjpub25lO292ZXJmbG93OmhpZGRlbiIgc2Nyb2xsaW5nPSJubyIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93VHJhbnNwYXJlbmN5PSJ0cnVlIiBhbGxvdz0iZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhIj48L2lmcmFtZT4=[/cmsmasters_html][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

Церковний журналіст пізніше оновив публікацію, додавши, що додаткові журнали Синоду опублікували “заднім числом”.

“Це дуже цікаво! Синод спочатку “закрив” журнали сесії, так як останній журнал завжди – це виклик тимчасових членів Синоду на чергові засідання. А потім – на наступний день – додав ще три журнали. Ніколи такого не було”, – повідомив він.

Дійсно, до вже опублікованих на офіційному сайті УПЦ МП журналів засідання Синоду, на наступний день, після висвячення єпископа, були додані три нових.

Так, згідно з журналом № 33, керуючим Івано-Франківської та Коломийської єпархії УПЦ МП призначений замість померлого єпископа Тихона (Чижевського) єпископ Шумський Серафим (Залізницький) – духовний лідер руху проти екуменізму, глобалізму і електронних документів в 1990-х-2000- х роках, якого в 2016 році повернули з Москви в Україну, призначивши вікарієм Тернопільської єпархії і ректором Почаївської духовної семінарії. Тепер він звільнений від обов’язків ректора семінарії у зв’язку з призначенням главою сусідньої єпархії.

У свою чергу, згідно з журналом № 34, єпископ Іов (Смакоуза), якого Синод РПЦ влітку 2018 направив на служіння в УПЦ МП, призначений єпископом Шумским, вікарієм Тернопільської єпархії і ректором Почаївської духовної семінарії.

Згідно з журналом № 35, заслухавши рапорт митрополита Кримського Лазаря (Швеця) про призначення вікарного єпископа Сімферопольської єпархії, члени Синоду затвердили таким, а саме єпископом Ялтинським, архімандрита Нестора (Доненко), клірика Сімферопольської єпархії.

Останній більше відомий в УПЦ МП і РПЦ як протоієрей Микола Доненко, який публікував статті на історичні теми в православній періодиці.

Comments are closed.