“Православний олігарх”, російський бізнесмен та головний меценат УПЦ МП Вадим Новинський називає майбутню єдину помісну Українську Православну Церкву – “квазіцерквою та Порошенківським патріархатом”. Про це йдеться в анонсі інтерв’ю бізнесмена для Української правди.

“Якщо буде створена ця Церква. Квазіцерква я її називаю, Порошенківського патріархату…”, – говорить він про майбутню помісну Церкву.

“Ми вже чули заяви Філарета про те, що лавра повинна належати цій Церкві. Чому? Поясніть? У нього якесь право є на це?”, – питається “православний олігарх”.

“Скоріше за все, будуть спроби перерозподілу церковної власності. Як це можна зробити? Як ми бачили протягом 4 років – це можна зробити фізичним способом. Коли бандитські елементи приходять у камуфляжі, як правило, з битами замість ікон та хоругв, приходять і просто б’ють священиків, б’ють прихожан, передають ці храми на користь Київського Патріархату, забирають їх у канонічної церкви”, – бідкається спонсор УПЦ МП.

“Ми вже чули заяви С14, ОУН… Ми чули заяви, що вони будуть сприяти передачі монастирів, храмів на користь новоствореної квазіцеркви. Звичайно, народ Божий буде цьому. Не тільки я один чи хтось інший. Я, як віруюча людина, буду старатися захищати ці храми. Але у нас захист який? У православних людей? Наш захист це молитва. Наша зброя – це молитва. Ми інакше не можемо”, – резюмував бізнесмен.

Додамо, що дані “про побиття людьми у камуфляжі священиків та вірян Московського Патріархату”, які постійно наводять представники УПЦ МП, до сих пір не знайшли своє підтвердження.

Comments are closed.