Собор єпископів УПЦ МП засудив рішення Вселенського Патріарху від 11 жовтня, про встановлення його юрисдикції на території України. Про це йдеться у постанові Собору від 13 листопада.
Вказується, що рішення Синоду Константинопольського Патріархату від 11 жовтня стосовно українського церковного питання є “недійсними та такими, що не мають жодної канонічної сили”.
“Зокрема, рішення про встановлення юрисдикції Константинопольського Патріархату на території України є наслідком спекулятивного трактування церковної історії. А рішення про зняття анафеми та інших церковних заборон із лідерів розколу та визнання дійсності псевдохіротоній, які були звершені ними під час перебування в розколі, є наслідком спотвореного тлумачення православних канонів”, – сказано у постанові.
Також зазначається, що, “визнавши розкольників у сущому сані, Константинопольський Патріархат, згідно з церковними правилами, сам став на шлях розколу”.
“У зв’язку з цим, євхаристичне спілкування Української Православної Церкви (Московського Патріархату – ред.) з Константинопольським Патріархатом на даний час є неможливим і припиняється”, – йдеться у постанові.
Також Собор виступив проти зміни назви Української Православної Церкви Московського Патріархату.
“Собор єпископів виступає проти будь-яких спроб змінити назву Української Православної Церкви (Московського Патріархату – ред.), про що вже заявляється першими особами держави”, – сказано у постанові.
“У разі прийняття відповідних законопроектів Верховною Радою України, Українська Православна Церква (Московського Патріархату – ред.) буде захищати свої права всіма законними засобами, які передбачені “Основами соціальної концепції Української Православної Церкви”, законодавством України та Європейською Конвенцією з прав людини”, – йдеться у повідомленні.