Одна із найбільш ізольованих спільнот у світі на одному із індійських островів вбила американця, який вирішив його відвідати.
Про це повідомляє Reuters.
Загиблого туриста ідентифікували як 27-річного Джона Аллена Чау. Індійські правоохоронці відкрили справу за фактом смерті чоловіка.
За даними джерел агентства, Чау був проповідником та вирішив відвідати Північний Сентінельський острів, який юридично належить до територій Індії. Однак фактично на острові проживають тубільці – сентінельці, які відомі тим, що войовничо ставляться до будь-яких чужоземців на острові та не йдуть на контакт.
Доправити його на острів незаконно він попросив двох рибалок. Наразі вони затримані. За їхніми словами, в Чау було випущено кілька стріл. Наступного дня вони побачили тіло американця на одному з берегів, однак досі не змогли його забрати.
Як повідомило пізніше Daily Mail, Джон Чау загинув тільки-но ступив на віддалений острів плем’я сентінельців – там його зустріли градом стріл. Після цього аборигени кинули мотузку на шию чужинця і забрали з собою.
Друг місіонера розповідає про нього, як про доброго і чуйного хлопця. За його словами, Андаманські і Нікобарські острови, де проживають войовничі аборигени, давно цікавили Джона. Місіонер вважав, що йде на “поклик Бога”, аби “просвітити” плем’я, і роками планував мандрівку до них.
Міжнародний християнський концерн закликав покарати винних, проте це навряд чи вдасться. Плем’я, яке вбило американця, неможливо притягнути до відповідальності, адже контактувати з ними – незаконно.
В організації Survival International, яка проводила кампанію із захисту корінного населення цих островів, наголосили, що візит із зовнішнього світу загрожує знищенням усьому племені. Люди на цьому острові можуть не мати імунітету до деяких “звичних” для інших патогенів.
Індійська влада від 1967 року намагалась встановити контакти із тубільцями на території Андаманських та Нікобарських островів. Зокрема для сентінельців влада залишала подарунки, такі як кокосові горіхи, відра або свиней. Однак тубільці найчастіше використовували їх не за призначенням. Після кількох смертельних випадків індійська влада згорнула програму і наразі їхній контроль над островом фактично обмежується лише спостереженням на відстані.
Востаннє сентінельці згадувались у 2006 році, коли вбили двох рибалок, які незаконно виловлювали рибу в межах острова. Гелікоптер, який прилетів, щоб забрати їхні тіла, тубільці прогнали списами та стрілами.