Рішення Константинополя скасувати указ 300-річної давності про передачу Київської митрополії Москві не могло бути ухвалено у здоровому глузді – таку думку висловив очільник РПЦ Кирило, навівши при цьому доволі дивні порівняння, які змушують сумніватися у його доброму розумі.
“Дії Константинополя викликають подив ще й з точки зору здорового глузду. Ну як можна було заявити про те, що скасовується грамота патріарха Діонісія 1686 року. Ну хтось у доброму розумі і твердій пам’яті може з церковних або світських керівників заявити про те, що якийсь акт історичний, якому 300 років, відміняється”, – заявив Патріарх у середу, 26 грудня, в Москві, підбиваючи підсумки року на засіданні Вищої церковної ради, передає Інтерфакс.
“Акт 1686 року – це реальність, з якої виникла ціла історія. Можна собі уявити, що Велика Британія скасовує акт незалежності Індії?” – використав недоцільне порівняння очільник РПЦ Кирило.
На цьому Московський Патріарх не зупинився і порівняв звільнення Київської митрополії з-під московського ярма ще й зі скасуванням акту про незалежність Сполучених Штатів.
“Що зміниться? Все посміються”, – сказав патріарх, підкресливши, що “скасування” 300-річного документа – це “карикатуризации історії”, на яку в Константинополі, однак, пішли, і вийшла “трагедія з комедією разом”.