На Чернігівщині перша громада колишньої Української Православної Церкви Московського Патріархату перейшла до Православної Церкви України. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив настоятель Катерининської церкви (ПЦУ) у Чернігові о. Євген (Орда).

«Чернігівщина долучилася до процесу об’єднання – с. Оленівка Борзнянського району повернулась до ПЦУ. Молодці! Зважилися», – написав священик.

Як повідомив кореспонденту УНІАН голова Борзнянської районної ради Віктор Горбащенко, учора жителі села Оленівка під час сходу села вирішили стати частиною ПЦУ.

«Дійсно, питання було внесено до порядку денного, обговорювалося і було прийнято рішення. Не виступали ані представники ПЦУ, ані РПЦ. Ніякого примусу чи протистояння не було. Виступали люди, які вважають за необхідне перейти у лоно Української Церкви», – сказав він.

Горбащенко наголосив, що рішення було добровільним, а все інше – політичні інтриги і бажання зберегти, що маєш. Адже вчора місцевий священик РПЦ в Україні Олександр Гладиш заявив журналістам, що за рішення перейти до ПЦУ нібито голосували не місцеві жителі.

На його думку, голосували за перехід до ПЦУ лише 4-6 жителів Оленівки. У с. Оленівка проживають близько тисячі людей. Храм в Оленівці належав до колишньої Ніжинської єпархії РПЦ в Україні.

Comments are closed.